Rahvamatka teavitus ja reklaam toimus läbi Facebooki ja paberkuulutustega Keila linna asutustes.
Vaatamata sellele, et sadas lörtsi, tuli kohale 31 matkalist. Kõige noorem osavõtja oli 7 kuune.
Seekord olin teejuhiks mina. Kõigepealt käisin ise paar võimalikku marsruuti läbi ja märkisin kaardile. Lõpliku teekonna määras ilm ja see, et rada oleks läbitav lapsevankriga.
| ||
Matka algus ja lõpp oli Aia tn 35, KL Keila maja juures. Distantsi pikkuseks tuli 7,5 km. Matkalistele üllatuseks jätsime info, et me teeme peatuse Keila linna piiril seisva lennuki juures. See teade pani poisid kohe kiiremini liikuma ja pidi tempot maha võtma, et rivi tagumine ots ka järele jõuaks. Viimane teelõik enne lennukit oli paarsada meetrit külateed, kus olid mahalangenud puud. Soovitasin lapsevankritega ringi minna, aga kus sa sellega, kõige põnevam koht just. Magavad lapsed tõsteti koos käruga üle puude. Tublile naiskodukaitsjale ei ole midagi ületamatut!
Vanas vene transpordilennukis asub praegu Keila mudellennuklubi ja paar matkaselli meie grupist soovisid kohe oma nime ka sinna kirja panna. Jõime kosutuseks sooja teed ja asusime tagasiteele. Pille-Riin ootas meid Aia tänaval kohvi, tee ja morsiga ning soojade pirukatega. Samuti oli Karin kodus küpsetanud viineripirukaid. Aitäh! Nii et tugeva kehakinnituse kõrval tegime ära välkviktoriini.
| ||||
Sel aastal korraldasime esimest korda fotovõistluse ja iga matkal osaleja võis saata meile oma 5 paremat pilti.
Seekord oli meie Pitkakese matk muutunud juba rahvusvaheliseks. Keila kodutütar Karmel ja noorkotkas Karl elavad praegu oma vanematega Belgias, Monsis. Nemad korraldasid ka Pitkakese ja kutsusid osalema teisigi seal elavaid eestlasi. Kokku said nad 21 inimest ja tegid samuti ca 7 km ringi. Väga tore!
Lõpetuseks võib õelda, et koos matkamine , värske õhk ja uued elamused annavad niipalju energiat, et võib vapralt hea tujuga kevadele vastu minna. |
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale