Kohapeal tuli tõdeda, et võistlus ei seisnenudki vaid toiduvalmistamises nagu võiks arvata. Naised pidid rinda pistma erinevates ülesannetes: tordi meisterdamine, pelmeenide valmistamine katelokkides, välikatla osade, maitseainete ning erinevate toidutegemisega seotud abivahendite tundmine, kartuli koorimine, täpsuskaalumine, erinevate puuliikide tundmine, baasväljaõppe teadmiste test, lünktest jne.
Ülesandeid jagus laupäeva keskpäevast kuni pühapäeva pärastlõunani. Iga naiskond pidi koostama ka plakati teemal, miks peaksid naised kuuluma just toitlustuseriala gruppi. Antud plakati sai iga võistkond koju kaasa, et selle abil uusi liikmeid oma erialagruppi värvata. | ||
Huvitavaks tegi kogu võistluse see, et enne viimase päeva lõppu polnud naiskondadel tulemustest aimu ning võitlusvaimu jätkus lõpuni. Pärast kõikide erinevate alade punktitulemuste kokku arvestamist osutus seekord võidukaks Pärnumaa ringkond. Teisele kohale tuli Sakala ringkond ning kolmandale väärikale kohale Harju ringkond. Tublid olid aga kõik osavõtnud naiskonnad.
Rõõmsaks teeb see, et välitoitlustajad on lisaks oma erialale tublid ka meditsiinis ja sõdurioskustes. Välikokkadega rindele tasub minna küll. Hakkama saavad nad igas olukorras. |
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale