Oleme viimasel ajal mälumängule aju ergutamiseks šokolaadi kaasa võtnud. Sel korral võtsime kaks, et siis ehk saame poole rohkem punkte kui tavaliselt :). Seda viimast küll ei juhtunud, aga olime palju enamate küsimuste puhul õigele vastusele üsna lähedal kui eelmisel korral. Võib-olla tuleb kolme šokolaadi peale mõelda? :).
| ||
Aga mida me siis sel korral teadsime ja ei teadnud? Kas teie teate, mis lind oskab lennata ka tagurpidi? Meie teadsime. Aga mis on maailma kõiksuse põline algaine? Meie ei teadnud. Küll aga teadsime me nt, et Aare Tamme osales olümpial sööstlaskujana. Mõtlesime välja, et see on mõistus, mis „ei ole näha ega kuulda, aga arvab asjad ja toimetab tööd“. Saime pihta ka sellele, et see on Indoneesia, mis koosneb 13677-st saarest ja veel mõnele asjale. Ahastavalt pidime me peast haarama mitme vastuse puhul, mida me ju tegelikult raudkindlalt teadsime, aga mis õigel hetkel lihtsalt meelde ei tulnud. Näiteks kuulub siia valdkonda küsimus, milline maadeuurija jõudis esimesena lõunanabale.
|
Igatahes saime oma tavapärased punktid kätte, lahkusime rõõmsal meelel ja taaskord mõtetega, et nüüd kohe tuleb:
1. Vaadata üle kõik ajaloolised filmid Troojast, Heraklesest jmt-st. Sest millegi pärast oli meil meeles küll, kuidas Orlando Bloom ilusa Helena endaga kaasa viis ja Trooja sõja põhjustas, aga mis oli selle printsi nimi tegelikult? Orlando Bloom. Orlando Bloom. Orlando Bloom. Ja Brad Pitt mängis ka kedagi. See oli kõik, mida me mõelda suutsime. Vot niimoodi suudavad ilusad näitlejad naiste pead segi ajada. Sest kui selgus õige vastus, et see oli prints Paris, siis pidime me jälle kätega peast kinni võtma, sest me ju teadsime seda.
2. Võtta lahti atlas ja meenutada kooliajal õpitut.
3. Jagada omavahel ära erinevad olümpiamängud ja teha kodutööd teemal, kes mis olümpial kangelastegusid on teinud.
Miks ma arvan, et see plaan vist siiski ei teostu? Järgmise korrani! |
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale