Naiskodukaitsjad, Kodutütred ja Noored Kotkad korraldasid kogupere võistlusmängu, mille käigus tuli osavõtjatel läbida 8 erinevat tegevuspunkti. Võistkonda võis kuuluda minimaalselt 2 liiget, aga tegutseda võis ka suurema seltskonnaga. Meeskonnal tuli tunda Eesti Vabariigi hümni, lahendada ristsõna, läbida takistusrada, harjutada koostööd, ära tunda maitseaineid jmt. Kiirus ei olnud seekord oluline, tähtis oli aus osavõtt ja terve raja läbimine. Võistlusmängu läbis kokku 21 meeskonda, mis oli päris tubli tulemus. Seekord kaotajaid polnud, olid vaid võitjad, sest väikese auhinna said kõik võistlejad.
Lisaks muule tutvustati Kodutütarde ja Noorte Kotkaste tegemisi. Huvilisi, kes igasugu küsimusi esitasid, jagus rohkelt. Kõik küsimused said vastuse ja eks tulemus ole pea näha, kui Peetri kooli uksest astuvad sisse tulevased organisatsiooni liikmed. Alates sellest, 2013 aastast, tegutseb Peetri koolis teiste huviringide koosseisus ka Kodutütarde ja Noorte Kotkaste rühm.
Oma õnne sai proovile panna Naiskodukaitse õnneloosis. Perepäeval naeratas õnn kõigile, sest iga loosiga oli võimalik võita Männiku jaoskonna tublide naiste valmistatud käsitööd, meeneid, raamatuid või midagi magusat põske pistmiseks. Nii mõnigi huviline leidis üha uuesti tee loosiratta juurde.
Kuna Naiskodukaitse üheks erialagrupiks on esmaabi, siis oli meie perepäeval olemas ka vastav õpituba. Selles õpetas esmaabiinstruktor Angelina Oblikas, kuidas teha kannatanule elustamist, siduda haavu ning kuidas stabiliseerida kannatanut. Kõigil soovijatel oli võimalus mannekeeni peal ka ise järgi proovida, kui raske või kerge elustamine tegelikult on. Eelteadmisi ja küsimusi esmaabi kohta oli väga erinevaid, kuid tänu instruktori laialdastele teadmistele selles vallas said kõik küsimused vastused ning valeteadmised parandatud.
Kõik üritusel osalejad said tutvuda ka nn ellujäämisõpitoaga. Kohapeal olid 2 tugevat tegijat omal alal, kelle jaoks oli esmakordne kogemus oma oskusi tutvustada niii loodusvähestes tingimustes. Ellujäämise õpitoa eesmärk oli tutvustada külastajatele, kuidas võimalikult väheste vahenditega (muuhulgas söök, varustus jmt) looduses ja metsas hakkama saada. Kaasas olid näiteks erinevad omavalmistatud köögiriistad, viled, noad, tule süütamise vahendid, püünised jne. Samas olid ka maketid varjualustest, mida metsas ehitada saaks, et erinevatel aastaaegadel ööd veetes ellu jääda. Mõnele lapsele jättis tikkudeta tuletegemine nii sügava mulje, et palus mitmeid kordi „kuule sõdur, näita mulle veel, kuidas sa seda lõket tegid“.
Poistele ja isadele tõi erilise sära silma erinevate relvade tutvustus. Kogenud juhendaja käe all oli soovijatel võimalus ise lahti võtta ja kokku panna automaati AK4 ja püstolit USP. Kellel relvaosad selged, said ka õhupüssist ning vibust märki lasta. Päris relvast laskmine tõmbas ligi lisaks meesperele ka väikseid tüdrukuid ning isegi nende emasid ja vanaemasid.
Kõige magusam osa kogu perepäevast oli kindlasti pannkookide päralt. Välitingimustes küpsetatud pannkoogid moosi või meega olid nii populaarsed, et vahepeal pidi taigna materjali juurde tooma minema. Aga ilma neist maitsvatest kookidest ei jäänud keegi, olid sa suur või väike.
Perepäeva lõpuks said kõik osalejad kaasa mõne uue tarkuse, oskuse ning kindlasti positiivse elamuse. Nii mõnigi hirm või eelarvamus riigikaitseorganisatsioonide tegevuse osas sai tänu informatiivsetele fotodele ja esindajatega suhtlemisele kummutatud. Loodame, et nii mõnelgi külastajal süttis hinges soov kuuluda ka meie tegusatesse ja toredatesse organisatsioonidesse ning leiab peagi tee meie sekka.
| ||||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale