Kuidas täpsemalt õhuohust teavitamine äpis käib, loe siit.
Naiskodukaitse rakendus saab uuenduse 10. mail ja selle abil saavad kasutajad raporteerida märgatud lennuvahendeid, olgu selleks siis lennuk, helikopter või droon.
„Venemaa Föderatsioon pommitab pidevalt Ukraina linnu ja kriitilist infrastruktuuri tiibrakettide ja droonidega. Ukraina õppis neid õhuründevahendeid avastama muu seas ka elanike kaasates. Tänaseks oleme Eestiski sarnast võrgustikku loomas, et õhuründe korral Eestile suudaks kaitsevägi koos liitlastega meie vastu sihitud raketid ja droonid alla tulistada veel enne kui nad oma sihtmärke tabavad,“ ütles õhuväe ülem brigaadikindral Toomas Susi.
Otse Ukrainast õpituna, kuid Eesti jaoks täiesti uue funktsiooniga saab iga Eesti kasutaja osutada õhus märgatud lennuvahendile ning saata sellest rakenduses vastav raport. Raporti asukoht ja suunavektor koos pildiga edastatakse vastavasse serverisse kus kõikide andmete koosmõjul koostatakse õhupilt. Sarnane Flight Radarile, kuid kaitseväele - tsiviilkaitse tõhustamiseks.
Õhuohust teavitamise funktsioon on „Ole valmis!" rakenduses kasutatav alates 10. maist kuni 31. maini kuid peamine testperiood on planeeritud ajavahemikku 14.-16 mai, mil õppusel Kevadtorm on plaanis aktiivsem lennutegevus. Õhus märgatud objektidest võib teada anda üle terve Eesti, kuid enim oodatakse lennutegevusest teavitamist just õppuse Kevadtorm aladelt ehk Pärnumaalt, Läänemaalt, Viljandimaalt ning Saaremaalt. Teavitada võib kõigist õppuse alal märgatud lennuvahenditest. Nende identifitseerimine ning edasine tegevus on õhuväe ülesanne.
Kaitsevägi palub vabatahtlike elanike aktiivset osalust. Loome koos paremat kaitset Eestile.
Kui “Ole valmis!" rakendus on kasutaja mobiiltelefonis olemas ja automaatsed uuendused aktiveeritud, tuleb rakenduse uuendus koos õhuohu teavituse funktsiooniga automaatselt 10. mail. Kui uuendused ei ole aktiveeritud, tuleb rakendus manuaalselt alates 10. mai uuendada või tuleks see uuesti App Store'ist või Google Play'ist alla laadida.
| ||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale