Matkapäeva hommikul tuli Tallinnas taevast esimesi lumekübemeid, mis linnas kohe sulasid, ent mida rohkem linnast välja jõudsime, seda rohkem oli metsa all valget värvi näha.
Meie matk algas keskpäeval Pärnjärve äärest. Kõik said endale kätte räätsad ning üheskoos matkajuht Karoliga asusime Kõnnu Suursoo poole teele. Karol oli tõeline loodushuviline. Saime ülevaate kõigist rabas-soos kasvavatest taimedest, nägime loomajälgi ja maitsesime jõhvikaid. Saime teada, mis on älved, laukad ja rabasaared, kuulsime legende nii metsavendadest kui ka näkineiudest. Teada saime sedagi, miks karu kevadel käärinud jõhvikaid otsib: mitte selleks, et kevadel ärgates "väike surin" pähe saada, vaid hoopis selleks, et organism uuesti käima saada. Kaval loom! Räätsadega rabas astumine nõuab harjumist, kuid annab kindlustunde, et läbi pääseb ka päris märgadest kohtadest. Ilm oli veidi viluvõitu, kuid räätsadega sammu seadmine andis mõnusalt sooja. Räätsamatka lõpetuseks tegime mõnusa teepausi ja sõime korraldajate poolt kaasavõetud matkatoitu. Metsast välja saime kenasti päevavalges ja Tallinnase tagasi jõudsime hämaruse saabudes. Tore oli oma jaoskonna kaaslastega kokku saada ja ühiselt aega veeta! |
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale