Aga, mida põnevat me siis seekord teada saime? Spordivoor oli meie jaoks taas eriti kesine. Kas teie näiteks teate, kes oli esimene F1 maailmameistri poeg, kes tuli ka ise maailmameistriks? Vihjena võin öelda, et see ei ole Ayrton Senna. Või kui palju kaalub meeste oda? Me panime natuke mööda.
| ||
Teised voorud olid juba hoopis rohkem meie jaoks mõeldud. Ise ka imestame, kuidas me vahel suudame asju, millest meil pole aimugi, välja mõelda. Näiteks mõtlesime me täiesti õiged vastused välja mõistatustele „Ema imeb lapsi“ ja „Kel on võõra roog reite vahel“. Esmapilgul tunduvad need ikka ühed täiesti mõistmatud mõistatused olevat ja isegi teisel ja kolmandal pilgul.
|
Probleem on meil endiselt metalliküsimustega. Milline neist kõige paremini elektrit juhib ja milline terase roostevabaks muudab? No ei mäleta. Küll aga mõtlesime me nii mõnedki asjad välja, mille üle me ise üsna rõõmsad olime nt millisest riigist on päris Ema Teresa, kes on kiireim maad mööda liikuv kahejalgne olend, mille poolest on Hattie Mcdanieli 1940. aastal saadud oscar eriline jmt. Seda viimast me muideks jälle tegelikult ei teadnud, aga hakkasime kaaluma, et mis võis selles erilist olla. Äkki ta sai oscari postuumselt? Hattie kõlab nagu naine. Äkki oli esimene naine, kes sai oscari? Hattie kõlab nagu mustanahaline. Äkki oli esimene mustanahaline naine, kes sai oscari? Ja nii me igakord arutleme loogiliselt ja mitteloogiliselt, aga vahel viib see õige vastuseni.
| ||
Sama lugu oli küsimusega „Milline monumentaalne mälestusmärk avati Helsingis 1967?“. Selgus, et me pole erilised Helsingi monumentide tundjad. Meie arutelu nägi välja umbes selline: Kes üldse teab mõnda Helsingi monumenti? Mina tean mingeid torusid, aga mis torud need on, ei mäleta. Mis oleks see, millele soomlased võiksid monumendi püstitada? Seitse venda. Kalevala. Millegi ohvrid. Sibelius. Kalevala või Sibelius? Sibelius või Kalevala? Paneme Sibelius. Ja õige ta oligi. Ja need torud olid ka absoluutselt asjakohane mälestus - orelitorud. |
Lõpetuseks üks mõtlemise küsimus teile: Millise kombe kuulutas Louis XVIII kuningate viisakuseks?
Ja üks teadmine ka: Eesti keeles laulis pala „Tänav, pink ja puu“ kuulsaks Heli Lääts.
|
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale