Naiskodukaitsjate poolt väga oodatud võistlus toimub igal aastal erinevas maakonnas, seekord on korraldaja teatepulk Sakala ringkonna käes.
Kaks ööpäeva kestva sõjalis-sportliku luurevõistluse jooksul kontrollitakse osalejate sõdurioskuseid ja -teadmisi. Koormusmatk paneb proovile võistlejate füüsilise ja vaimse poole ning naised peavad oskama kasutada baaskursustel õpitut. |
Varjatud liikumine maastikul toimub neljaliikmeliste võistkondadega nii päeval kui ka öösel, vastavalt ettemääratud ajagraafikule ning trassile. Naised peavad täisvarustuses läbima jalgsi kümneid kilomeetreid maastikul, mis on soine ja rägastikku täis. Võistkonnad peavad kogu matka jooksul hakkama saama stardist kaasa võetud vahenditega ja liikuma ilma igasuguse kõrvalise abita. Võistkonnad peavad läbima kõik kaardile kantud kontrollpunktid ja lahendama seal etteantud ülesanded.
Võistlusele antakse start reede õhtul Väluste lasketiirust ja mõõduvõtmine lõpeb pühapäeval lõuna paiku. Sel ajal võib Väluste, Riuma, Rebaste ja Tusti külade piirkonnas kohata kaitseväe vormis, relvadega naisi.
Korraldajad ootavad piirkonna elanikelt mõistvat suhtumist ja paluvad vabandust võimalike ebamugavuste pärast.
Koormusmatka läbiviimiseks on naiskodukaitsjatele koostööpartneriteks Kaitseliidu Sakala ja Järva malev, Kodutütarde Sakala ringkond, Noorte Kotkaste Järva, Jõgeva ja Sakala malev, Keskkonnainspektsioon, Elamuspank.
Naiskodukaitse on üle-eestiline vabatahtlik naisi koondav organisatsioon, mis annab oma panuse riigikaitsesse ja ühiskonna arengusse Kaitseliidu tegevuses osalemise, kodanike harimise ning isamaaliste traditsioonide hoidmise kaudu. Praeguse seisuga on Naiskodukaitses enam kui 2600 liiget.
Lisainfo: Kai Kannistu Sakala ringkonna aseesinaine, koormusmatka 2020 pressipealik 5198 1363, |
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale