Kell 10 stardivad Ebavere tervise- ja puhkekeskuse juurest esimesed naiskonnad teekonnale. Võistlustulle asub tosin võistkonda, kokku läheb rajale 36 naist.
Võistluse peakohtunik Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonna esinaine Anneli Mikiver on võistluse eel ootusärevuses. „15 magamata ööd. Loodan, et kogu see suur töö, mida ette on valmistatud, sujub tõrgeteta, ilm on hea ja osalejad rõõmsameelsed,“ sõnas Mikiver.
Peakohtuniku ütlusel on võistlus jaotatud kaheks. Esimeses osas tuleb naistel välikatlas toit valmistada ja teine pool on üles ehitatud sarnaselt patrullvõistlusele, kus kolmeliikmelised naiskonnad liiguvad etteantud aja jooksul punktist punkti ja panevad oma oskused proovile välitoitlustusteadmisi ja oskusi nõudvates ülesannetes.
Mikiveri sõnul tuleb valmis olla ka üllatusteks. „Oleme siiski riigikaitseline organisatsioon ja tagalas toitlustades peame oskama ka relva käsitseda. On oht, et kokkasid ümbritseb vaenlane, kes head rooga himustab,“ muigas ta naljatades.
Lisaks parimate välitoitlustusalaste teadmiste ja oskustega võistkondade väljaselgitamisele, on võistluse eesmärgiks erialase väljaõppe elavdamine ja oskuste testimine praktikas.
Parimate erialaste oskustega ringkond kuulutatakse katsumuste tulemusel välja sama päeva õhtul ajavahemikus kell 17.–19.00 kaheteistkümne registreerunud naiskonna vahel.
Naiskodukaitse väliköögimeeskonnad on enim väljaõpet ja rakendust leidvad erialarühmad, tagades toitlustuse nii kaitseliidu õppustel kui ka muudel massiüritustel.
Naiskodukaitse erialavõistlused toimuvad iga kahe aasta järel. Viru ringkond korraldab heitlust teistkordselt. Eelmise mõõduvõtu korraldas 2018. aastal Pärnumaa ringkond, tookord tuli võitjaks Pärnu ringkonna naiskond. | ||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale