Orienteeruma on oodatud igas vanuses ja erineva füüsilise ettevalmistusega inimesed, rada on läbitav ka ratta ja lapsevankriga.
„See on hea võimalus puhata argipäevastest askeldustest ja lihtsalt tulla ning nautida orienteerumist ja avastada väge täis linna,“ sõnas Naiskodukaitse Viru ringkonna esinaine Lea Matusorg, lisades, et läbi tervislike eluviiside saame au anda meie veteranidele ja tunnustada neid mehi ja naisi, kes on rahvusvahelistel operatsioonidel seisnud Eesti julgeoleku eest.
Nutiraja pikkus linnulennult on 3,2 kilomeetrit, kontrollpunktide läbimiseks on vajalik QR-koodi lugejaga mobiiltelefon.
Rajameister Evely Press märkis, et punktide läbimise järjekord ega raja läbimise kiirus ei ole olulised. „Rada on üles pandud selliselt, et saab teha ringi ning lõpetada samas kohas, kus alustati, tuleb vaid kaardilt leida endale sobivaim alguspunkt,“ selgitas naiskodukaitsja, tänades ühtlasi Toivo Murakat MTÜst Berrymur, kes rajakaardi valmimisele oma toeka õla alla pani.
Korraldustoimkonna liige, Rakvere jaoskonna esinaine Kaja Tammeoks lisas, et igas punktis ootab osalejaid vahva küsimus. „Põhiliselt puudutavad need veterane ja aprillis nende auks toimuvat Sinilillekampaaniat, aga on ka üllatusi – siiski on need jõukohased lahendada igale inimesele,“ julgustas Tammeoks kõiki väge täis linna avastama.
Raja läbimise eeldus on vähemalt 2-eurose annetuse tegemine Kaitseliidu Viru maleva staabis Pikk tänav 15, mis on orienteerumise üks kontrollpunkt ning vastu saab selle eest Sinilille rinnamärgi. Raja kaardi leiab Naiskodukaitse Viru ringkonna Facebooki lehelt.
Anname au! linnaorienteerumise rada on Rakveres üleval aprilli lõpuni. Osalenute vahel loositakse välja mitmeid Naiskodukaitse meeneid. Vaheloosimine toimub veteranipäeval, mil üks õnnelik võidab endale dünamoga hädaabi seadme. 2021. aasta kevadel kogutakse raha, et toetada veterane, nende lähedasi ning tervishoiu ja spordi valdkonda laiemalt. Sinilille sümboolika müügist saadav tulu aitab Narva haiglal soetada vajalikke seadmeid, MTÜ Peaasjadel jätkata tegevust vaimse tervise edendamisel, Viljandi linnal rajada välijõusaali ning Eesti Invaspordi Liidul arendada erivajadustega inimeste sporti.
Linnaorienteerumine, nagu ka Sinilillekampaania kestab 30. aprillini. Kes tunneb, et tahaks veteranide toetuseks oma panuse anda, aga ei soovi orienteeruda, siis Sinilillesümboolikat saab soetada ja seeläbi annetust teha ka mitmetes müügipunktides, sealhulgas kontaktivabalt. Sinilille saab soetada Selveri, Apotheka või Apollo e-poest tellides. Koostöös Itella Smartpostiga saab kampaaniatooteid soetada tellides toote otse postiautomaati www.annameau.ee kodulehelt. Hädavajadusel toidupoode külastades on võimalik Sinilill ka oma ostukorvi lisada Selveris, Apotheka apteekides ning R-kioskites.
Kõikjal Eestis aitavad Sinilillemärkide ja käepaelte müügiga annetusi koguda vastavalt eriolukorra tingimustele Naiskodukaitse vabatahtlikud.
Sinilillekampaaniat viib läbi MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing koostöös Naiskodukaitsega. | ||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale