Naiskodukaitse keskjuhatuse liige Sigrid Laanemets: „Valisin EAÜSi suvekooli raamatu tutvustamiseks teadlikult – on ju ajalooõpetajad need, kes võiksid sellest raamatust Eesti ajaloo kursuse juurde palju huvipakkuvat leida ning raamatut oma õpilastele soovitada. Nii on tagatud, et Mari Raamoti memuaarid ei kao jäljetult kooliraamatukogu lõputute riiulite vahele.
Õpetajad tundsid raamatu vastu suurt huvi. Kõik ligi poolsada kohaletulnut võtsid raamatu ning vestluses nendega jäi kõlama mõte, kuivõrd tänuväärne on see aktsioon. Ajalooõpetajana tean omast käest, et huvipakkuva kirjanduse tellimine kooliraamatukogudesse jääb tihtipeale õppekirjanduse hankimise varju. Seega on hea lisalugemine alati teretulnud.
Lõpuks olid kaasavõetud raamatukastid küll tühjad, kuid selle asemel oli südames soe tunne korduvatest tänusõnadest ning teadmisest, et Mari Raamoti panus Eesti kultuuriloos jõuab laiemalt ka noorema lugejaskonnani.“
Raamatud annetanud perekond Taagepera sõnul valgustab teos Eesti ajalugu olulistes sündmustes osalenu lähivaates, olles põnevaks ja käsitletud teemade poolest haruldaseks lugemisvaraks. Praeguste noorte jaoks on teoses kirjeldatud aeg kauge ja Mari Raamoti nimi üsna tundmatu. Seepärast saidki kingituse sihtrühmaks valitud gümnaasiumid üle Eesti.
Mari Raamot (1872−1966) oli eestiaegne tuntud seltskonnategelane, Naiskodukaitse juht. Ta avaldas oma mälestuste esimese, lapsepõlve ning noorusaega käsitleva osa 1937. aastal Eestis. Teine osa, mis hõlmab perioodi 1918. aastast kuni autori 90. sünnipäevani, ilmus koos esiosaga ühiste kaante vahel paguluses 1962. aastal. Koolidele jagatakse viimase väljaande kordustrükk.
Raamatust lähemalt: link Naiskodukaitsest: link Huvilistel koolidel, kes raamatut veel ei ole saanud, palume võtta ühendust Naiskodukaitse kohaliku ringkonnaga. | ||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale