Tavaliselt saab vabatahtlikke naiskodukaitsjaid linnapildis näha paraadvormis toimetamas või supikatla ümber askeldamas. Et aga erialasid on enam, on teada vaid asjaosalistele endile ja mõnedele lähikondlastele.
Idee algataja oli Pärnu jaoskonna esinaine Ave Rallmann, kelle esialgne mõte oli korraldada Naiskodukaitse uutele liikmetele väljaõppevõimaluste tutvustus. Lumepall läks veerema ja sellest sündis plaan teha see avatud üritusena. Mõttega tulid kohe kaasa erialagrupid. Lisaks soovis endale südamelähedasi teemasid tutvustada Ülejõe jaoskond.
Erialasid tutvustaval õhtupoolikul avaldavad saladusi Pärnumaa Naiskodukaitse välikokad, kes on muuseas võitnud kaks viimast üle-eestilist toitlustusvõistlust. Meditsiinigrupp räägib oma väljaõppest ning tutvustab oma ülesandeid Naiskodukaitses ja Kaitseliidus. Ülejõe jaoskond toob kaubamaja fuajeesse sõdurielu hõngu ja ning võib lagedale tuua ka mõned metsas ellujäämise saladused. Spordigrupp tutvustab militaarvõistlusi ja igapäevast terviseedendust. Noortejuhid on lubanud Port Arturisse rajada miinivälja, mille kõrval kõnelevad nad enda põnevast tööst. Uudishimulikel on haruldane võimalus teha tutvust staabiassistendi tööga, sest see eriala kätkeb Naiskodukaitse kindlasti enim saladusi. Naiskodukaitse loodud „Ole valmis!“ äpi toel annavad ohutusalast nõu avalike suhete grupi liikmed.
Esimest korda tutvustatakse Pärnu avalikkusele peatselt loodavat evakuatsioonirühma vajadusi ja erialasid. Hetkel alles liikmeid koguv üksus saab väljaõppe selleks, et mehitada linna evakuatsioonipunkte erinevate kriiside ja hädaolukordade korral.
Naiskodukaitsjad ootavad endale külla kõiki huvilisi, kes soovivad organisatsiooni kohta rohkem teada või plaanivad sellega liituda. | ||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale