Teadlikkus Naiskodukaitse olemasolust on eestlaste hulgas väga kõrge, suisa 90 protsenti on teadlikud Naiskodukaitse olemasolust. Nende eestlaste seas, kes Naiskodukaitsest teavad, valitseb küllalt üksmeelne seisukoht ka organisatsiooni vajalikkuses: kindlasti või pigem vajalikuks peab Naiskodukaitset 86 protsenti.
Küsitluses uuriti ka naiste valmisolekut liituda Naiskodukaitsega. Neist naistest, kes ei ole praegu organisatsiooniga seotud, oleks kindlasti või arvatavasti valmis sellega liituma 18 protsenti. Seejuures on märkimisväärne nooremate naiste huvi organisatsiooni vastu, suisa 65 protsenti kuni 19-aastastest ning 32 protsenti 20-29 aastastest naistest oleks valmis Naiskodukaitsega liituma.
Naiskodukaitse peamiste ülesannetena nähakse Kaitseliidu tegevuse toetamist ning naiste ja tütarlaste kaasamist riigikaitsesse, oluliseks peeti ka kaitsetahte tõstmist elanikkonna hulgas ning osalemist päästetegevuses õnnetuste ja katastroofide korral. Samas kümnendikule vastanutest seostus Naiskodukaitsega esimese märksõnana sõjalise väljaõppe läbiviimine ning sama paljudele heategevusürituste korraldamine (sinilillekampaania). Tutvu täispika uuringuga siin (.pdf 0,9Mb). | ||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale