Naiskodukaitse aastapäeval antakse muuhulgas ühele organisatsiooni liikmele pidulikult üle Liiliaristi III klassi teenetemedal. Liiliaristi põhiklasse antakse välja tegevliikmetele eeskujuliku teenistuse eest organisatsioonis. |
Liiliaristi III klassi kavaler Kersti Podmošenski on olnud Naiskodukaitse liige 2001. aastast ning selle aja jooksul täitnud organisatsioonis kõikvõimalikke rolle: olnud vabatahtlik juht, instruktor, väljaõppe arendusspetsialist, Naiskodukaitse esinaise asetäitja ning täitnud ka Naiskodukaitse esinaise ülesandeid.
Kersti hindamatuks teeneks tuleb kahtlemata pidada meditsiinivaldkonna arendamist Kaitseliidus: tema järjekindlal eestvedamisel hakati Kaitseliidus koolitama sanitare ja parameedikuid Kaitseliidu vajadusi arvestades ning ta on hea seisnud selle eest, et meil oleks toimiv ja motiveeritud esmaabiinstruktorite kogukond. Kersti on toonud kaitseliitlasi ja naiskodukaitsjaid õpetama oma ala tippspetsialistid kiirabi koolituskeskustest. Ta on erilise tähelepanuga jälginud, et meie õpetamismetoodika oleks kaasaegne, praktilisi oskusi väärtustav ning kooskõlas kõikide rahvusvaheliste tsiviil- kui sõjameditsiini standarditega. Tema eriliseks isikuomaduseks on põhjalikkus ja täiuse ihalus nii iseenda kui kogu Naiskodukaitse osas. | ||
Naiskodukaitse aastapäeval osalevad kutsutud külalistena Kaitseliidu ülem brigaadikindral Riho Ühtegi ja üle saja naiskodukaitsja ringkondadest üle Eesti. Naiskodukaitse on üle-eestiline vabatahtlik naisi koondav organisatsioon, mis annab oma panuse riigikaitsesse ja ühiskonna arengusse läbi Kaitseliidu tegevuses osalemise, kodanike harimise ning isamaaliste traditsioonide hoidmise. Praeguse seisuga on Naiskodukaitses enam kui 2600 liiget.
Lisainfo: Lembe Lahtmaa 53545774 |
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale