Arvestus toimus nii individuaalselt, kui ka võistkondlikult. Enne võistlust viis peakohtunik kohapeal läbi instruktaa¾i ning võiski võistlus pihta alata. Läbida tuli aja peale kolm punkti, kus oli vaja käsirelvast tulistada kukkuvat sihtmärki ja märklehte. Põnevuse tekitamiseks oli igas punktis vaja tühi salv eemaldada ning uus salv laadida viie padruniga. Võistluskäigus tuli kõigepealt langevatele sihtmärkidele pihta saada ja alles siis märklehe pihta tulistada. Kahes esimeses punktis võis tulistada istudes või püsti seistes, kuid viimases punktis tuli lasta põlvili, sihtides läbi tooli seljatoe. See tekitas naistele eriti põnevust, sest igaühel oli varuks oma trikk, kuidas põlvili parem tulemus saavutada. | ||
Tegemist oli traditsioonilise võistlusega, kus osales kuus kolmeliikmelist võistkonda. Võistlema tuldi Tartu ja Sakala ringkondadest, Kagu Politseijaoskonnast, Tõlliste, Tõrva ja Valga jaoskondadest. Võistluse viis läbi ja peakohtuniku rollis oli Ants Kronberg, kes on juba aastaid Naiskodukaitse naisi toetanud sellelaadse üritusega.
I koha saavutas võistkondlikus arvestuses Tartu ringkond koosseisus Signe Viggor, Tiiu Tõrra ja Kerli Prants, II koha saavutas Tõlliste jaoskond koosseisus Viia Kaldam, Annika Pang, Oksana Leesik, III koha saavutas Kagu Politseijaoskond koosseisus Olesja Kaart, Raili Põder ja Margret Suviste.
Individuaalarvestuses saavutas I koha Signe Viggor Tartu ringkonnast, II koha Viia Kaldam ning III koha Annika Pang Tõlliste jaoskonnast. Parima Teravsilma tiitli pälvis endale samuti Signe Viggor.
Peale laskevõistlust kostitati võistlejaid tee ja kringliga. Naised said taaskord kokku, aeti juttu, tutvuti uute inimestega, kohtuti vanade tuttavatega. Suured tänud korraldajatele, kaasalööjatele, kohale tulijatele, uute kohtumisteni! | ||||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale