Omamoodi traditsiooniks on kujunenud, et keskkogu alustatakse kõnega Isamaale. Sel korral oli kõnelejaks Tallinna ringkonna esinaine Berit Cavegn, kes jagas kohalolijatega oma mõtteid kodumaast ja naiskodukaitsjaks olemisest. Kõne oli huvitav, mõtlemapanev ja samas uhkust tekitav ja kindlust andev – me saame igal juhul hakkama!
Naiskodukaitse kõrgeima otsustusorgani koosolekul osalejaid käis tervitamas ka Kaitseliidu ülem brigaadikindral Meelis Kiili. Tema sõnum oli naiskodukaitsjaid tunnustav ja samas tulevikku vaatav. Ta kinnitas oma usku meie organisatsiooni võimesse täita mistahes etteantud ülesannet ning leidis, et meie uue arengukava eesmärgid on seatud õiges suunas ja vastavad ka ühiskonna ootustele. Ühtlasi esitas Kaitseliidu ülem Naiskodukaitsele väljakutse minna kodanikukaitse valdkonnas veelgi sügavamale ning hõlmata infovälja kogu elanikkond.
Keskkogu fookuses oli sel korral Naiskodukaitse arengukava aastateks 2016-2020. Arvestades, et arengukava koostamise protsessi kaasati teadvalt suur hulk liikmeskonnast ning kaasarääkimise kohti oli mitmeid, kohapeal sisu üle suurt ei arutletud. Pigem väljendati oma rõõmu sisuka dokumendi valmimise osas. Loomulikult koosneb arengukava paljudest eesmärkidest ja meetmetest, ent selgelt fookuses on lähiaastatel kodanikukaitse valdkonna arendamine, erialaväljaõppe senisest selgem eesmärgistamine ja liikmete rakendamine Kaitseliidu poolt ettevalmistatavates üksustes.
Koosoleku traditsiooniliste osadena kuulati ära 2015. a aastaaruanne ning keskjuhatuse ja keskrevisjonikomisjoni aruanded. Lisaks valiti mitmed uued ametikandjad. Naiskodukaitse keskjuhatusse valiti teiseks ametiajaks tagasi Eda Kivisild ning Kati Ojaver ning uue liikmena Küllike Tammeveski Lääne ringkonnast. Keskrevisjonikomisjoni uueks liikmeks sai Maris Lilleväli Harju ringkonnast ning Naiskodukaitse esindajateks Kaitseliidu keskkogul said Triin Viltrop Tartust ning Heidi Tormet Tallinnast.
Keskkogu on Naiskodukaitse kõrgeim juhtorgan, kus osalevad hääleõigusega kõikide ringkondade esinaised, aseesinaised, igast ringkonnast kaks valitud liiget ja Naiskodukaitse esinaine. | ||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale