Pärast 1924. aasta 1. detsembri sündmusi nähti nii mitmeski kohas Saaremaal naisi kaitseliitlasi abistamas, küll pidude korraldamisel, küll raha hankimisel. Koguti allkirju mingisuguseks Kaitseliidu abistamise komitee asutamiseks. Seni aga töötati organiseerimatult. 8. detsembril 1925. aastal tolleaegse Saaremaa Maleva pealiku major Teimann'i üleskutsel kogunes Kuressaare linnavalitsuse saali 64 agaramat naistegelast ja seal moodustati praegune Naiskodukaitse Kuressaare jaoskond „Kuressaare Kaitseliidu Naisorganisatsioonid nime all.
1926. aastal kutsuti ellu malevkondade pealikute algatusel naisüksused Salme, Leisi ja Kihelkonna malevkondade juurde. Need neli jaoskonda moodustasid Saaremaa Naiskodukaitse alusmüüri eesotsas Kuressaare jaoskonnaga.
Veel meenutas Mare Kirr esimesi erialasid, milleks olid sanitaarala ja toitlustamine. Elevust pakkus kuulajatele aga see, et just saarlased olid need, kes panid aluse menüüde koostamise kalkulatsioonidele.
1934. a. Keskjuhatuse poolt Tallinnas peetud massitoitluskursusest võttis Saaremaa osa kaheksa esindajaga. Viimased tõid kaasa vastavaid teadmisi toidunormide tabeleist ja söögisedeleid, milliste järgi sest ajast alates on välja arvestatud toidunormid toitlustamistel.
Lisaks meenutas ringkonna esinaine koostööd Kodutütardega organisatsiooni algusaastatel ja praegu. Kõne lõpetuseks palus esinaine igaühel mõelda: „Mida on Naiskodukaitse sulle andnud ja mida sina oled Naiskodukaitsele andnud?” Saalis valitses seejärel mõtlik paus.
Seejärel tunnustas ringkonna esinaine tublisid naiskodukaistjaid ning Naiskodukaitse pühaliku tõotuse andsid uued liikmed Rita Valge, Kairit Lindmäe ja Ulje Kiil.
Õnnitlussõnu olid edasi andma tulnud malevapealik kolonelleitnant Gunnar Havi ja Noorte Kotkaste instruktor Raivo Paasma. Kodutütreid esindasid instruktor Ingrid Paiste ning ringkonnavanem Tiia Kütt.
Mõnusat meeleolu lisas intervjuu aasta naiskodukaitsja Evely Aavikuga, kus kahe aasta naiskodukaitsja vestlusest jäi kõlama mõte, et kõik on võimalik, kui oled ümbritsetud headest ja tegusatest inimestest. | ||||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale