Oleme õnnelikud, et meie algatus on leidnud nii sooja vastuvõtu ning oleme vähegi suutnud anda oma panuse väärtustamaks tervet saare peret ning ema väga suurt ja olulist rolli perekonnas. Ei ole vast ka väheoluline, et sel aastal uuenduskuuri saanud Naiskodukaitse põhikirja on lisandunud punkt, mille järgi on Naiskodukaitse üheks ülesandeks väärtustada pere ja naise rolli ühiskonnas.
Konkursi statuudi järgi peab Saare maakonna aasta ema olema väärikas Eesti Vabariigi kodanik, kes on kantud Saare maakonna rahvastikuregistrisse. Aasta ema võiks olla ka oma töös pädev ning perekonna väärtustamise heaks eeskujuks ka väljaspool perekonda. Aasta ema, kes võib olla ka üksikvanem, peab kasvatama vähemalt kolme last (võivad olla ka kasu- ja võõraslapsed). Konkursile võivad kandidaate esitada omavalitsused, asutused-ettevõtted ja kodanikud.
Oleme oma konkursi statuuti teinud ka muudatuse, mis ütleb, et ¾üriil (kuhu kuuluvad lisaks Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna juhatusele maavanem, omavalitsuste liidu ja Saaremaa naiste ümarlaua esindaja) on õigus teha kaalukatel põhjustel ka oma valikutes erandeid.
Esimese aasta ema valisime 2007. aastal ja siis tunnistati selle tiitli vääriliseks Kihelkonna kooliõpetaja ja talupidaja, kolme lapse ema Monica Kallas. 2008. aastal sai Saare maakonna aasta ema tiitli Mustjala raamatukoguhoidja ja kohaliku elu edendaja Liili Ader, 2009. aastal pärjasime tiitliga kolme lapse ema, Kuressaare gümnaasiumi emakeeleõpetaja Marit Tarkini ning eelmisel aastal viie tubli poja ema, Kuressaare täiskasvanute gümnaasiumi matemaatikaõpetaja Anu Rannama. Sügisel, enne isadepäeva, valivad Saaremaa naiskodukaitsjad ka maakonna aasta isa.
Rita Loel Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna esinaine | ||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale