Hea kaitseminister, Kaitseliidu ülem, armsad naiskodukaitsjad ja külalised.
Olen aastapäevakõnet ikka teinud tagasivaatavalt eelmisele aastaringile, pannes rõhuasetused kohtadesse, mis on minu hinnangul mõjukad ja loovad perspektiivi tulevikku. Ja küsin ikka, kas oleme piisavalt teinud Eesti riigikaitse hüvanguks ja selleks, et maailm oleks veidigi parem koht elamiseks.
Nõnda siis. Naiskodukaitse ringkondades on läinud jätkuvalt suur hulk energiat baasväljaõppe läbiviimisele. Kahe aasta eest toimunud massiline liitumine avaldab mõju tänaseni. Paljud toonased tulijad on baasväljaõppe läbimisel veel poolel teel ning sellest tulenevalt on koolituskoormus jätkuvalt umbes poole suurem kui varasematel tavapärastel aastatel. Samas tundub mulle, et organisatsioon on hästi kohanenud ning koolitavate vabatahtlike instruktorite baas on piisav, et samas mahus jätkata ja vajadusel ka suuremaid väljakutseid vastu võtta.
Usun, et mitte kellelegi siin saalis pole uudiseks eesmärk, et võimalikult paljudel naiskodukaitsjatel oleks kindel roll kriisi- ja sõjaajaks. Teeme igal tasandil tööd selle nimel, et informeerida, selgitada, viia kokku ressurss ja vajadus. Tõsi on aga see, et edasiminek on olnud oodatust tagasihoidlikum. Kui evakuatsioonirühmade komplekteerimine on läinud vägagi hästi ning valdkonna areng on olnud kiire ja sisuline, siis maakaitseüksustes on naiskodukaitsjaid pigem vähe, veidi üle 300. Teisalt jälle, võime vähemasti kinnitada, et kui naiskodukaitsja oma pikalt kaalutud valiku teeb, siis on ta üldjuhul aktiivne ja kohusetundlik. Poolaasta kokkuvõte näitas, et aasta esimese kuue kuu jooksul osales tegevuses 96% maakaitseüksustesse kuuluvatest naiskodukaitsjatest. Olgu öeldud, et Kaitseliidu keskmine oli napilt üle 70%. Ning kui võtta lisaks maakaitsele arvesse ka evakuatsioonirühmad ja teised Kaitseliidu sihtüksused, siis on kindel kriisiaegne rakendus ca 1600 naiskodukaitsjal, st 44% tegevliikmetest. Igal juhul, sikutame edasi!
Aitäh teile, head kaasteelised! Elagu Naiskodukaitse! | ||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Ole valmis! äpp, Ole valmis! laagrid
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi.
Telli kriisikoolitus
Ole valmis, kui loeb iga sekund - telli tasuta kriisikoolitus! Tasuta ja eluliselt vajalik koolitus sinu asutuses, kogukonnas või üritusel.
Koolitusi viivad läbi väljaõppinud Naiskodukaitse kriisikoolitajad. Loe veel edasi.