Ka meie Kanepi jaoskonnas oleme mälestuspäeva tähistanud, kuid sel aastal võtsime selle natuke põhjalikumalt ette. Nimelt otsustasime sel aastal läbi käia Kanepi mõlemad kalmistud ja üles otsida nii palju endiste naiskodukaitsjate haudu kui vähegi suudame. Mitmed kalmud olid meile juba teada, kuid palju oli ka avastamist.
Aastate jooksul on jaoskonna endine esinaine ja praegune juhatuse liige Tuulike Mölder teinud uurimistööd, mille tulemusena on meil hetkel olemas ligi 240 endise naiskodukaitsja nimed, kes kuulusid kuude erinevasse jaoskonda praeguse Kanepi valla aladel. Mõned nimed esinevad mitme jaoskonna nimekirjas, aga see arvatavasti tuleneb sellest, et liiguti ühest jaoskonnast teise. | ||
Laupäeval, 20. aprillil, kogunesid viis naist Kanepi-Ala kalmistule, et minna korrastama juba teadaolevaid haudu ja samas otsida veel leidmata endiste naiskodukaitsjate haudu (mitme nime puhul oli meil info olemas, et haud asub just Ala kalmistul). Meil oli õnne, Ala kalmistult leidsime lausa kolm hauda. Edasi siirdusime Mäe kalmistule, kus suutsime leida viis hauda. Koos meie auliikme Helmi Visnapuu kalmuga sai korrastatud üheksa hauda.
Haudade koristamise käigus tuli meil mõte, et endiste naiskodukaitsjate hauad võiksid olla kuidagi tähistatud nagu näiteks on tähistatud Vabadussõjas hukkunute kalmud. |
Pühapäev, 21. aprill, algas jumalateenistusega Kanepi kirikus, kus Kanepi koguduse õpetaja Margit Lail meenutas ka endiseid naiskodukaitsjaid. Pikemalt rääkis ta meie ringkonna auliikmest Helmi Visnapuu´st, kes oli ka Kanepi koguduse liige ning kes lahkus meie hulgast eelmisel suvel 103-ndal eluaastal.
Kohvilauas oligi sobiv võimalus mune koksida. Lastele pakkus see palju lõbu. Peale kohvilauda siirdusime Mäe kalmistule ning seejärel Ala kalmistule, et viia lilli ja süüdata küünlad endiste naiskodukaitsjate haudadel.
|
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale