Kõige levinum lihavõttega seotud tava on munade värvimine, kinkimine ja koksimine. Nii meiegi siis keetsime sibulakoortega mune ja joonistasime vesivärvidega munadele kaunistusi. Aurika ja Anne aitasid meisterdada värvilistest kangastest tibusid ning teha lõbusaid pühadekaarte.
Rääkisime vanarahva kommetest ja erinevatest traditsioonidest. Sajandite vältel on sel päeval olnud palju vabas õhus pidutsemist ja ringiliikumist.
Üks riukalik vanarahva komme aga oli järgmine – poistele, kes tüdrukuid kiusasid, kingiti ilusasti värvitud muna, kuid see nö unustati keetmata. Kui noormehed kogunesid ühiselt mune koksima või sööma, siis oli häbiasi, kui selgus, et sulle on sokutatud toores muna.... Kuigi väikesed näpunäited meie järeltulevale põlvele olid igati asjakohased, loodame, et kodutütred seda liiga usinasti kasutama ei hakka! Loomulikult sõime ka magusat lihavõttepashat ning mängisime sipelgamängu.
Üritus oli vahva ja meeldis nii suurtele kui väikestele osavõtjatele. | ||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale