Päevakavas olid ettekanded ja ajarünnakud. Virge Prank-Vijard, Heino Elleri nim Tartu Muusikakooli üldainete osakonna juhataja ja Liine Maasikase, Tartu Kutsehariduskeskuse karjäärinõustaja ettekanded hõlmasid kutsehariduse õppekavade reformi, koolikeskkonda ja õpilasi. Siin koorus välja hea mõte pakkuda kutsekoolidele praktikakohti, et saada juurde uusi liikmeid.
Ajurünnakut võimalike lähenemisviisidega juhtis Liisa Aru. Minule oli see blokk kõige põnevam, sest siin said tahvlile kirja kõik seinast-seina mõtted: vormis mehed, väärtus, lähme külla, plakat, perekond jne. Kirjapandut kommenteeris Triin Tõnsing, kelle sõnul võiks rohkem mõelda raamidest välja. Vaja oleks ka poolutoopilisi mõtteid, sest Naiskodukaitse organisatsioon pakub tegevusi nii ajule, hingele kui kehale.
Rühmatöös mõtlesime, kuidas agiteerida kutse- ja ülikoolide tudengeid. Siin pakuti välja väga erinevaid ideid: koostöö tudengiorganisatsioonidega, osalemine tudengipäevadel, asutuse suvepäevade meditsiiniteenistuse tagamine, NKK voldiku tudengi (rebase) kotti lisamine, fotovõistluse väljakuulutamine, õpetajate päeval tegevuse pakkumine õpetajatele jne. Sujuvalt sai mõelda ka asjadele, mis meid tutvustaks: raamatu järjehoidja, pabertaskurätid NKK ümbrises, sõrmuse kott, NKK nädal, heakorratalgud.
Kirja sai tõesti palju häid mõtteid ja siit tuli kohe järgmine küsimus – kust leida inimressurssi? Kui teeme mitme inimesega suure ürituse ja osavõtt jääb liiga leigeks, sest noortel puudub aeg ning huvi, siis, kuidas mõjub see meie organisatsioonile? Samas uuristab ka iga veetilk aja möödudes kivisse augu ja proovima ikka peab.
Viljandimaal on kolm kooli, kus saab NKK tegevust tutvustada: Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool, Viljandi Ühendatud Kutsekeskkool ja Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia. Suur tänu Tartu ringkonna naistele kes aitasid asjalikult sisustada järjekordset laupäeva ja andsid mitu huvitavat ideed igapäevatööks. | ||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale