ANDRES LAPP, Sakala maleva pealik Minu jaoks on eesti keeles äärmiselt oluline sõna “kodu”. Kodu omab mitut tähendust ja seost. Olgugi et füüsiliselt on kodud läbi aja muutunud, on seosed ja mälestused ainult positiivsed. Mul on olnud mitu kodu ja need ei konkureeri vaid täiendavad teineteist. Lapsepõlvekodu, esimene oma kodu, kodu, mille olen ise ehitanud, kodu, kus elan oma perega. Kõik need kodud on olnud olulised ja mänginud minu elus olulist rolli. Kodu on äärmiselt oluline ja see, mis on oluline, peab säilima. Vajadusel tuleb kodu kaitsta. Minu jaoks on väga loomulik teha ülekanne oma kodu ja kogukonna kaitsest riigikaitsesse ja tagasi. Riigi sõjaline kaitse on minu elukutse peamine roll, seega olen ennast rakendanud igapäevaselt selleks, et kaitsta mulle isiklikult olulist ja tähtsat, kaitsta kodu. Riigikaitsjana arvan, et kui me kõik oleme päriselt valmis kaitsma oma kodu, siis on Eesti väga hästi kaitstud. Ja lõpetuseks on veel kodutunne ja koduigatsus. Kodutunne on midagi väga erilist, mida tunned pühapäeva hommikul perele pannkooke küpsetades. Aga ka hoopis teistes olukordades. Oma elukutse tõttu palju reisinud inimesena tunnen seda tunnet juba siis, kui tulen pikemalt reisilt Aasiast või Ameerikast ja jõuan näiteks Saksamaal lennujaama, siis on juba kodutunne, kas pole kummaline? Koduigatsus hoiab mõtte selge ja tegutsemise täpse. Tean alati, et mul on kodu, mis mind ootab, kodu, kuhu tahan alati tagasi jõuda, kodu, mida olen valmis kaitsma.
JANE SÄRG, Naiskodukaitse Sakala ringkonna esinaine 2008. aastal korraldati Viljandi Jakobsoni Koolis eestikeelse lause konkurss ning seal valiti kauneimaks minu venna kaasosalusel lause "Ema tuli koju". Selle kõla on mul seniajani hinges ning sellest lausest ongi minu jaoks eesti keeles kauneim sõna – “ema”. Selle tähendus on nii suur ja siiras. Minu jaoks on perekond kõige olulisem ning pere alustala ja hoidja on just ema.
TIIU SOMMER, Naiskodukaitse Sakala ringkonna aseesinaine Minu jaoks on kõige kaunim eestikeelne sõna “kallis”. Eriti, kui selle ütlemiseks aega võtta, võib see kõliseda väga pikalt ja ilusalt. Ja ma ei viita siin kindlasti rängalt kõrge hinna rahakõlinale, mille tähendust see sõna samuti kannab. Kallis võib olla muidugi kaasa, laps, ema, isa või mõni muu lähedane, aga kallid saavad olla ka laiema ringi inimesed ja me võiks seda neile sagedamini öelda. Näiteks kallid kooli- ja töökaaslased, naabrid, trennisõbrad ning muidugi kallid naised Naiskodukaitsest.
VIIVIKA LEPP, Suure-Jaani jaoskonna esinaine „Uduloor“ – selles on salapära, loodust ja lootust.
| ||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale