Naiskodukaitse Sakala ringkond sai ülesandeks organisatsioonile sobiv programm koostada. Neid toetati kesktasandi poolt ja tulemuseks oli põhjalik ning organisatsiooni eripärasid arvestav, kuid siiski mentorlusele kui personaalsele suhtele piisavalt loomingulist lähenemist jättev käsiraamat.
Istutati kolme erinevasse potti, kus kahte said taimed nii tihedalt, et lehed ulatusid üksteise vastu, kolmandas potis jäi aga ruumi rohkem üle ja taimed üksteist puudutada ei saanud. Kui kaht esimest potti vahel valguse suunas keerati, siis pöörasid ka taimed ennast kiirelt jälle nii, et said üksteist lehtedega puudutada. Kolmanda poti taimed vaatamata keeramisele või mittekeeramisele ja hellale hoolele lihtsalt kängusid ära – ei tahtnud üksi kasvada.
Eks mentoriga on nagu basiilikugagi – ei taha üksi kasvada. Selleks, et mentorlus Naiskodukaitses areneks, peab olema kogukond ja kursused, võimalus oma kogemusi jagada ja teiste kogemustest õppida – võimalus koos kasvada.
Programm elab ja kasvab organisatsioonis edasi: kursus alustavatele mentoritele on ennast aastaplaani rutiinseks osaks sättinud, seminar tegutsvatele mentoritele jääb ja on hinnatud kohtumiskoht vanade tuttavatega. Mentorlus on Naiskodukaitses ennast juba nii palju õigustanud, et Lääne ringkonnas on isegi suurem nõudlus mentorite järgi tekkinud! | ||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale