Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Miks naiskodukaitsjad mentorlusega tegelevad? Miks naiskodukaitsjad mentorlusega tegelevad? Naiskodukaitsesse jõudis mentorlus kui personaalne õpivorm rohujuure tasandilt. 2009. aasta sügisel oli enamuses vabatahtlikest naiskodukaitsjatest koosnev töögrupp kokku panemas organisatsiooni keskpikka arengukava perioodiks 2010-2013. Võimalike riskide maandamiseks tehtud ettepanekute hulgas oli ka mentorluse kasutamine. Ettepanekut kaaludes leiti, et seda „tööriista“ saab kasutada nii uute liikmete intergreerimise soodustamiseks, staa¾ikate liikmete rakendamisvõimalusena kui ka juhtimiskoormuse vähendamiseks Mentorlus on Naiskodukaitses ennast juba nii palju õigustanud, et Lääne ringkonnas on isegi suurem nõudlus mentorite järgi tekkinud! Mentorlus ← Eelmine Tallinnas ja Tartus algab parameediku erialakursus Järgmine → Naiskodukaitsjad on sinilille saadikud kõikjal Eestis Miks naiskodukaitsjad mentorlusega tegelevad?

Miks naiskodukaitsjad mentorlusega tegelevad?

Marilin Prants, Naiskodukaitse mentorprogrammi üleriigiline koordinaator 31. märtsil 2016

Naiskodukaitsesse jõudis mentorlus kui personaalne õpivorm rohujuure tasandilt. 2009. aasta sügisel oli enamuses vabatahtlikest naiskodukaitsjatest koosnev töögrupp kokku panemas organisatsiooni keskpikka arengukava perioodiks 2010-2013. Võimalike riskide maandamiseks tehtud ettepanekute hulgas oli ka mentorluse kasutamine. Ettepanekut kaaludes leiti, et seda „tööriista“ saab kasutada nii uute liikmete intergreerimise soodustamiseks, staa¾ikate liikmete rakendamisvõimalusena kui ka juhtimiskoormuse vähendamiseks

Miks naiskodukaitsjad mentorlusega tegelevad?
foto: Marilin Prants

Naiskodukaitse Sakala ringkond sai ülesandeks organisatsioonile sobiv programm koostada. Neid toetati kesktasandi poolt ja tulemuseks oli põhjalik ning organisatsiooni eripärasid arvestav, kuid siiski mentorlusele kui personaalsele suhtele piisavalt loomingulist lähenemist jättev käsiraamat.


Mentorlus osutus Naiskodukaitses nii tugevaks stiimuliks, et selle ümber hakkas tekkima legende ja mõistujutte. Üks ilmekamaid räägib basiilikutaimedest. Kord olla potikesse aknalaual külvatud basiiliku seemned. Pistsidki taimed nina mullast välja ja peagi vohasid nii, et kasvuruumi tekitamiseks tuli nad mitmesse potti ümber istutada.

Istutati kolme erinevasse potti, kus kahte said taimed nii tihedalt, et lehed ulatusid üksteise vastu, kolmandas potis jäi aga ruumi rohkem üle ja taimed üksteist puudutada ei saanud. Kui kaht esimest potti vahel valguse suunas keerati, siis pöörasid ka taimed ennast kiirelt jälle nii, et said üksteist lehtedega puudutada. Kolmanda poti taimed vaatamata keeramisele või mittekeeramisele ja hellale hoolele lihtsalt kängusid ära – ei tahtnud üksi kasvada.

 

Eks mentoriga on nagu basiilikugagi – ei taha üksi kasvada. Selleks, et mentorlus Naiskodukaitses areneks, peab olema kogukond ja kursused, võimalus oma kogemusi jagada ja teiste kogemustest õppida – võimalus koos kasvada.


Meelitavaim kompliment Kaitseliidu meeste poolt on tulnud ühelt infoõhtult, kui tekkinud mõttevahetuse käigus sooviti lähemalt uurida seda naiste koostatud programmi – ehk on sellest ka suure organisatsiooni teises otsas kasu.
Selle aasta märtsi alguses Koeru Üksikkompanii kodus toimunud Naiskodukaitse mentorite seminaril koges üks osaleja enda sõnul kaaslaste poolt just sellist sõbraõlga, mida ta algusaastatel igatsenud oli.  Seminari eesmärgiks oli parimate praktikate jagamine ja avardada arusaamu mentoriks olemisega seotud väljakutset pakkuvate olukordade lahendamisest.

 

Programm elab ja kasvab organisatsioonis edasi: kursus alustavatele mentoritele on ennast aastaplaani rutiinseks osaks sättinud, seminar tegutsvatele mentoritele jääb ja on hinnatud kohtumiskoht vanade tuttavatega. Mentorlus on Naiskodukaitses ennast juba nii palju õigustanud, et Lääne ringkonnas on isegi suurem nõudlus mentorite järgi tekkinud!

FastLion CMS

Miks naiskodukaitsjad mentorlusega tegelevad?

Miks naiskodukaitsjad mentorlusega tegelevad?

foto: Marilin Prants Naiskodukaitse Sakala ringkond sai ülesandeks organisatsioonile sobiv programm koostada Neid toetati kesktasandi poolt ja tulemuseks oli põhjalik ning organisatsiooni eripärasid arvestav, kuid siiski mentorlusele kui personaalsele suhtele piisavalt loomingulist lähenemist jättev käsiraamat Naiskodukaitsesse jõudis mentorlus kui personaalne õpivorm rohujuure tasandilt. 2009. aasta sügisel oli enamuses vabatahtlikest naiskodukaitsjatest koosnev töögrupp kokku panemas organisatsiooni keskpikka arengukava perioodiks 2010-2013. Võimalike riskide maandamiseks tehtud ettepanekute hulgas oli ka mentorluse kasutamine. Ettepanekut kaaludes leiti, et seda „tööriista“ saab kasutada nii uute liikmete intergreerimise soodustamiseks, staa¾ikate liikmete rakendamisvõimalusena kui ka juhtimiskoormuse vähendamiseks

Miks naiskodukaitsjad mentorlusega tegelevad?

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse