Meie koolitajaks oli Eve Tobias Harju ringkonnast, kes tegutseb mentorina Naiskodukaitses ja personali vallas ka oma igapäevatöös.
Alustuseks kummutasime mõned mentorluse kohta liikuvad müüdid, millest enim jäid meelde, et mentorid on väga hõivatud ja et mentorlus toob kaasa palju bürokraatlikku paberitööd. Arutelu käigus jõudsime tulemuseni, et nii see pigem ei ole.
Kas mentor peab olema pikaaegse Naiskodukaitse staa¾iga? Oleks ideaalne, kuid ei ole kohustuslik. Küll aga peab mentor olema avatud ja positiivse suhtumisega, et suunata menteed tegema otsuseid ja valikuid.
Arutasime ka, mis vahe on juhendamisel, mentorlusel ja coach'imisel ning leidsime neis nii ühiseid kui ka erinevaid jooni. Mentorlussuhtes vastutab tulemuse eest siiski mentee, kes mentori abiga peaks leidma endale väljundi ikka ise.
Aktiivsemad kursuslased said ka mentorvestlust proovida, mis tuli neil väga hästi välja ja tõestas, et igale küsimusele saab leida vastuse, isegi kui alguses tundub, et ei teagi, kuidas seda teha.
Päeva teises pooles keskendusime tagasiside andmisele. Et mentorsuhe oleks edasiviiv ja arendav, on väga oluline tagasisidestamine nii menteele kui ka mentorile. Siin tuli välja väga huvitav probleem – kui positiivse hinnanguga tulevad tagasihoidlikud eestlased veel kuidagi toime, siis edasiviiva hinnangu andmine nõuab rohkem läbimõtlemist ja sõnastamise oskust. Saime seda gruppides harjutada ja üksteist kiita ning tegudele tõugata.
Vaatasime ka üle koha siseveebis, kus mentorluse kohta on kogu materjal kenasti olemas ning tõdesime, et seda pigem ei ole keeruline leida ja kõik mentorid on kättesaadavad. Kutsume üles julgelt mentorite poole pöörduma!
Õppepäev oli küllalt lühike, kuid huvilised saavad endale leida pikema mentori kursuse, mida ka kord aastas läbi viiakse. Siiski oli päev kokkuvõtlik ja põnev ning andis lühiülevaate olulisematest teemadest, millega mentorid ja menteed kokku puutuvad. |
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale