Administreerimiskursus on naiskodukaitsjatele üks üsna oluline kursus, kuna nii suure organisatsiooni puhul nagu seda on Naiskodukaitse tuleb tahes või tahtmata tegeleda üsna palju ka administreerimisega. Seetõttu ongi erineva tasandi juhtidele administreerimist õpetatud juba üsna pikki aastaid. Viimane statsionaarõppes Administreerimiskursus toimus Kaitseliidu Koolis aastal 2009 ja peale seda läks kursus ümbertegemisele, et kohandada see e-õppele sobivaks. Kursuse valmimisega läks üsna mitu aastat, aga läinud aasta oktoobris sai kursus siiski valmis ja 38 vaprat naiskodukaitsjat alustas pioneeridena 10 nädalat kestva ja Naiskodukaitse päris esimese e-kursuse läbimist.
Algus oli raske, kuna kursus viidi läbi enamikule tundmatus Kaitseväe e-õppeportaalis Ilias. Lisaks sellele, et Ilias oli esialgu tundmatu, võib ilmselt enamik kursuslasi kinnitada, et ta oli algul pisut pahatahtlik ning kustutas valimatult hoole ja vaevaga tehtud postitusi, ei lasknud asju üles laadida ja vahel ei lubanud sissegi logida. Innustunud kursuslased olid aga erakordselt kannatlikud ja arusaajad ning ei lasknud süsteemil ennast heidutada. Mingil hetkel keset kursust muutus Ilias ka meie vastu siiski sõbralikuks ja nagu keegi tabavalt märkis, ei pidanud enam kahe lehe vahetumist oodates paar tiiru ümber maja jooksma.
|
Kümme nädalat väldanud kursusel käsitleti hulganisti ühele Naiskodukaitse juhile olulisi teemasid alustades dokumentide vormistamisest ja lõpetades ürituse korraldamisega. Igal nädalal said kursuslased uued ülesanded, mis tuli täita ja erinevad materjalid, millega tutvuda. Kursus oli üles ehitatud nii, et see soodustaks parima praktika jagamist ja teiste kogemusest õppimist. Julgen siinkohal kinnitada, et lisaks üksteiselt õppimisele, said kursuslased teistelt ka uusi mõtteid ja rohkelt inspiratsiooni, kuidas oma üksust edasi arendada. Sest see, mis ühes ringkonnas tundub asjade loomuliku käiguna, võib teise ringkonna jaoks täiesti uudne idee olla.
Kokkuvõtvalt ja selle innovaatilise kursuse ülemana, võin ma julgelt ja uhkusega öelda, et Naiskodukaitse kõige esimest e-kursust võib pidada vägagi kordaläinuks. 38-st alustanust lõpetas kursuse 29 naiskodukaitsjat, mis on pika e-kursuse puhul täiesti korralik tulem. Kõigi lõpetajate puhul võib öelda, et nad on tõesti midagi õppinud ja midagi nende naiskodukaitsja elus muutub selle kursuse tõttu ja muutub paremuse poole. Kursuslaste eneserefleksioonist võis lugeda, et enamikele oli kursus väljakutseks, mille läbimise üle ollakse tõeliselt uhke ning rikkalikke uusi mõtteid ja teadmisi püütakse kindlasti nii ruttu kui võimalik ellu hakata rakendama. Ka mina usun, et kõigil kümme nädalat vastupidanutel on põhjust enda üle uhke olla ning just need naised hakkavad nüüd mürinal Naiskodukaitset arendama, sest muuhulgas on nad nüüd ka arengukavaga põhjalikult tuttavad:). Jõudu ja rohket inspiratsiooni neile! |
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale