Õppepäeval osalenud Karin Luts: „Antud situatsiooniõpe oli väga vajalik ja õpetlik, kuna harjutasime tavapäraseid õnnetusi/olukordi, mis elus ette võivad tulla. Saime olla nii kannatanud kui abistajad ning kogesime seda, kuidas abistajad kannatanutega käituvad ning mida kannatanud ise abistajatelt ootavad. Õppepäeva lõppedes tõdesime, et sellist praktilist väljundit õpitule peaks kindlasti rohkem olema, saime väga positiivse elamuse.“ |
Situatsioonide lahendajatel tuli teada, kuidas käituda kannatanutega, kellel on lahtine luumurd, kes on teadvusetu või šokis, kes on sattunud autoõnnetusse jne. Selline praktiline läbimängimine aitab kõige paremini teadmisi ja oskusi kinnistada. „Mängult“ tehtud vead jäävad paremini meelde ja on seetõttu tulevikus välditavad.
Situatsiooniõpe on üks täiendõppe võimalusi neile naiskodukaitsjaile, kes on läbinud baasväljaõppe 16-tunnise esmaabi mooduli.
Loe rohkem: |
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale