25.augusti hommikul andis väike grupp naiskodukaitsjaid Kaitseliidu Sakala malevas peagi algavale üritusele viimast lihvi. Kell 11 saigi esmakordselt korraldatav heategevuslik igapäevaturvalisuse koolitus- koguperepäev ametliku alguse.
Kuigi ettevõtmist reklaamiti minimaalselt, osales üritusel üle 150 inimese. Sellist hulka tunnistas registreerimisleht ja erinevates õpitubades liikus tõepoolest ringi uskumatult palju huvilisi. Sellist rohket osavõttu ei osanud keegi ette ennustada. | ||
Elukvaliteedi üks olulisemaid tunnuseid on ohutus ja turvalisus. Seega sõltub kvaliteetne elu nii keskkonna, käitumise, seadmete kui meie ümber olevate esemete ohutusest. Määravad on meie teadmised ohtudest, oskused nendega toime tulla ja õigete kaitsevahendite olemasolu. Sellest tingituna olid perepäeva selgrooks õpetlikud ja huvitavad töötoad.
Iga inimene peaks õppima nägema ja tundma oma elukeskkonda ja seda ümbritsevaid ohtusid ning olema valmis vajadusel aktiivselt ja julgelt kitsaskohtadele tähelepanu juhtima. Ainult nii on võimalik tagada oma pereliikmete ja kaaselanike ohutus ja turvalisus. Sõna „õnnetus“ väljendab üldjuhul inimese suutmatust olukorda kontrollida. Õnnetus tuleks nagu selgest taevast ja inimene peakski nagu saatuse vingerpussidele alluma. Tegelikult see muidugi nii ei ole. Vaid mõni üksik õnnetus on selline, mida tõesti ei ole võimalik ette näha ja siis on ka mitu ettenägematut faktorit koos.
Kokku said osalejad valida seitsme erineva loengu või õpitoa vahel. Valikut oli igale maitsele. Politsei oli tulnud rääkima internetis valitsevatest ohtudest ja varguste ennetustest. Päästeamet rääkis tulekahjude tekkepõhjustest, ennetamisest ning käitumisest tulekahjude korral. Praktilise katsena sai iga soovija tulekustutusvahendeid kasutama õppida. Lisaks näidati elupäästvat esmaabi ning räägiti ravimivarudest koduapteegis.
Lisategevusena sai tutvuda nii Kaitseliidu kui ka Päästeameti tehnikaga, avatud oli relvanäitus, võimalus oli tulistada värvikuulidega märklauda ja õppida enesekaitsevõtteid. | ||
Ka lastele oli mõeldud. Nemad võisid terve päeva veeta batuudil hüpeldes, vahepalana sai lasta endale erinevaid näomaalinguid joonistada. Lastega koos hullas batuudil ka Politsei maskott Lõvi Leo.
Päeva nael oli vaieldamatult politsei- ja piirivalveameti koera etteaste, kus tutvustati koera kuulekust ning varga püüdmist. See etteaste meelitas praktiliselt kõik päevakülalised õue. Ilm oli päikseline ja kogu viie tunni jooksul jagus aktiivset tegevust.
Kuna oli kaunis pühapäev, siis ei saanud muidugi laualt puududa ka hõrgud pannkoogid moosiga, neid küpsetasid vaprad naiskodukaitsjad pooletuhande ringis.
Tagasiside üritusele oli positiivne, kiideti vabatahtlikku algatust. | ||
Linnakodanik Ülle kirjutas ürituse kohta järgmiselt: Naiskodukaitsjate korraldatud perepäev oli igati tore. Hea oli värskendada oma teadmisi ja kinnistada olemasolevat igapäevaturvalisuse teemadel.
Aitäh korraldajatele suurepärase pühapäevase päeva eest. | ||
Linnakodanik Sirli osales perepäeval koos oma kahe pojaga. Tema väitel oli üritus väga hästi organiseeritud ja läbi mõeldud. Tegevust jagus nii väikestele, kui ka suurtele huvilistele. Meeldisid loengud ja enesekaitsevõtete õpetus, kus sai juurde uusi teadmisi ja oskusi. Lastele pakkusid huvi relva- ja tehnikanäitus ning täpsuslaskmine värvikuulidega. Tänan naiskodukaitsjaid ilusa ja teguderohke päeva eest.
Seega võib tõdeda, et kokkuvõttes oli tegemist tegusa, huvitava ja hariva päevaga!
Loodetavasti saab sellest meeldiv traditsioon, mis teenib nii harivat, meelelahutuslikku kui heategevuslikku eesmärki.
Suur tänu kõikidele korraldajatele ning loomulikult Päästeametile, Politsei ja Piirivalveametile, Suure-Jaani vallavalitsusele, Maanteeametile ja teistele toredatele toetajatele ja abilistele. |
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale