Mis sind viimase nädala jooksul rõõmustas? Ma näen, sa juba naeratad. Rõõmu saab tunda imepisikestest asjadest. Mina olen täna eriti rõõmus ja see rõõm on täna suur. Mul on siiras heameel, Teid kõiki tervitada Järvamaal, Koerus, siin ajaloolises, lummavas Aruküla mõisas.
Meie rõõmud võivad olla väga erinevad ja samas ka väga sarnased. Kui mul on võimalus teha seda, mida tahan ja mis mulle meeldib, on rõõm ja jõud iseenesest kohal. Kas pole nii? Tegelikult on nii, et ilusad asjad juhtuvad harva iseenesest. Oma tegudega loome teadlikult või tahtmatult hetki iseendale ja oma lähedastele.
Naljakas, et tänapäeva materiaalses maailmas on just õnne ja rõõmuga seotud asjad tasuta – armastus, perekond, sõbrad, tervis, kodumaa. Kui tahame olla õnnelikud peame just need oma elus esikohale seadma. Need väärtused loovad meile enim ilusaid hetki. | ||
Järgides nende väärtuste rada, olen jõudnud Naiskodukaitsesse. Tunnen, et mind ümbritsevad naised, kes otsivad samamoodi rõõmu nagu mina. Kui olin väike kuulsin tihti: „Kui rõõmsasti teed, siis tulebki välja!“
Nüüd võin öelda, et täpselt nii see ongi. Olen seda korduvalt kogenud. Mõelge, paar päeva tagasi tegime kõik koos sinilille ja tuligi välja. Iga õis on oluline, iga rõõm on oluline. Vahel vajame teisi, et astuda mingisuguseid samme, vahel vajame kogemuslugusid, julgustust, teiste tehtu pealtnägemist või etteantud mõttekest. Ikka selleks, et luua endale unistuste kodu, meie ühine kodu – Eestimaa.
Kujutame nüüd ette täiuslikku Eestimaad. Kindlasti on meie kujutlustes palju ühist, aga ka olulisi erinevusi. Mille järgi tunda ära siis oma kodu märgid? Väikese retsepti võin täna teile kaasa anda...
Naiskodukaitse keskkogu isamaalise avakõne lõpulaul, esitaja Kirsika Ilmjärv: https://youtu.be/qJ5v8YjUZ2k?list=PLSyVU1OmsWHYhPCFdgx1iNf7IfLAqn9_E
|
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale