Õnneks oli kõik siiski mängult ning Heli on suurepärane näitleja.
Külmal, kuid kaunil jaanuari viimasel nädalavahetusel kogunes Harju malevasse hulk naisi nii Harju kui ka Rapla ringkonnast. Osa naisi on tulnud uusi teadmisi saama esmaabist, kuid on ka mitmeid, kes tulid olemasolevaid teadmisi värskendama.
Käima läks BVÕ II moodul – esmaabi. Esmaabi eesmärk on anda oskused elupäästva esimese abi osutamiseks. Kahtlemata on see vajalik oskus igal naiskodukaitsjal, kuigi tegelikult igal kodanikul!
Kahe päeva jooksul said naised teadmiseid ja oskuseid paljude erinevate terviseprobleemide, traumade ja õnnetuste korral esmaabi andmise kohta. Kuidas käituda kui keegi on elektrilöögi saanud, vette kukkunud, teadvuse kaotanud, alajahtunud, kuumarabanduse saanud, infarkti saamas, mürgistuse saanud, kukkunud kõrguselt ning veel paljude erinevate situatsioonide korral. Kindlasti väga oluline on ka osata hinnata sündmuskohta ning mitte ennast ohtu seada. Vastasel korral võib olla ühe kannatanu asemel juba kaks.
Päevakava on tihe ning aega kasutati maksimaalselt. Teooria ja praktilised ülesanded olid vaheldumisi. Instruktoriteks olid oma ala spetsialistid: Astrit Mägi, Pille-Riin Piirmets, Heli Jürisson, Gerlin Järvela, Angelina Oblikas ja Priit Pärgmaa. Instruktorite mitmekesisus muutis õppimise värvikamaks ning vaheldusrikkaks.
Pea kõiki situatsioone mängiti korduvalt läbi ja tehti erinevaid praktilisi ülesandeid. Omal käel proovimine ja olukorda sisse elamine andis lisaks teooriale palju juurde. Kõik said proovida elustamist, kannatanu transportimist, šokiasendisse panemist, sidumist ning palju muud.
Põneva uuendusena õpiti ka kannatanute sorteerimist sõltuvalt vigastuse astmest ning ravi prioriteetideks ehk triaa¾i. Kuidas panna tähtsuse järjekorda kannatatuid, kellel on lahtine luumurd, põletushaav või on hoopis teadvuseta- keda saata esimesena haiglasse?
Et traagilise tagajärjega õnnetusi ja traumasid vähem oleks, on vähemalt jälle 23 naiskodukaitsjat juures, kes oskavad ja saavad abivajajat aidata. Nagu aga koolituselt kõlama jäi, on peamine siiski see, et naistel on julgem ja enesekindlam tunne abivajajale appi minna ning esmast abi osutada. | ||||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale