Keskkogu avas Tallinna ringkonna esinaise pr Erle Eenmaa kõne Isamaale. Naiskodukaitse Keskkogu peetakse igal aastal erinevas Eestimaa paigas ning traditsiooniks on, et „Kõne Isamaale“ peab vastava ringkonna esindaja.
Järgnes Kaitseliidu ülema kolonelleitnant Raivo Lumiste sõnavõtt, kus ülem tõi esile naiskodukaitsjate aktiivsust ja süsteemsust, mis väljendub nii organisatsiooni arendamisel kui ka Kaitseliitu toetavate tegevuste läbiviimisel. „Olge edasi meile eeskujuks!“, soovis Kaitseliidu meespere nimel kol-ltn Lumiste.
2010. a ülevaates tõi Naiskodukaitse esinaine pr Airi Neve esile suuremad saavutused: töötati välja dokument „Naiskodukaitse väljaõppe üldpõhimõtted ja erialade kirjeldused“, esmaabiinstruktorite kursuse kava ning rühmaparameediku erialakursus. Kinnitati Naiskodukaitse arengukava, töötati välja uus põhikiri, mis kinnitati 2011. aasta alguses. Valiti aasta naiskodukaitsja, kaante vahele jõudis Naiskodukaitse tegevuse ülevaade 2003-2010. Teist korda viidi edukalt läbi Naiskodukaitse fotokonkurss, uudse projektina tehti käsitööd – kooti jõulukingiks kindad Afganistani-missioonil viibivatele Eesti sõduritele. Ajaloo talletamiseks astuti 2010. aastal ka üks samm edasi – algatati koostööprojekt Eesti Rahva Muuseumiga mälestuste kogumiseks. | ||
2011. ja 2012. arenguprojektidena on plaanis koostada vabatahtlike juhtide ametisse sisseelamist toetav käsiraamat, juhendmaterjal vabatahtlike juhtidega arenguvestluste läbiviimiseks, baasväljaõppe kursuslase käsiraamat, Naiskodukaitse nime ja sümboolika kasutamise kord. Väljaõppe valdkonnas on plaanis välja töötada esmaabiõpetajate kursusekava ning toiduhügieeni koolituse kava.
Hääletusele tuli ka Naiskodukaitse liikmemaksu suurus. Keskjuhatus tegi ettepaneku alates 2012. aastast kehtestada liikmemaksuks 12 eurot aastas ja sisseastumismaksuks 0 eurot. Keskkogu delegaatide ettepanekul lisati hääletusele ka 8-eurone liikmemaks, kuid peale aktiivset arutelu ja sõnavõtte sai hääletustulemustel ülekaalu 12-eurone ettepanek. | ||
Keskkogu teine pool möödus uute juhtide valimisega. Ametiaeg sai täis kahel keskjuhatuse liikmel – Urve Loit´l Sakala ja Iive Rohtla´l Alutaguse ringkonnast. Kandidaate oli kolm, delegaadid valisid uuteks keskjuhatuse liikmeteks Siiri Sepp´a Alutaguse ringkonnast ja Sigrid Laanemets´a Tallinna ringkonnast. Kuna senisel Naiskodukaitse esinaisel pr Airi Neve´l täitus 5 aastat ametis, siis pikendas Keskkogu tema tegevusmandaati järgmiseks 5 aastaks. |
Keskkogu lõpetas pidulikult Naiskodukaitse raamatu esitlemine – nimelt ilmus väga värskelt trükist „Naiskodukaitse tegevuse ülevaade 2003-2010“, mille koostamine oli Tartu ringkonna õlul ja suurimaks eestvedajaks oli Tartu ringkonna instruktor pr Leane Morits. Värsket teost on kõikidel naiskodukaitsjatel võimalik soetada oma ringkonnas.
Naiskodukaitse keskkogu tuleb kokku jälle järgmisel aastal, seni on organisatsiooni juhtimine usaldatud keskjuhatusele. Naiskodukaitse keskkogul osalevad hääleõigusega ringkondade esinaised, aseesinaised ja ringkonnakogude poolt valitud esindajad ning sõnaõigusega Naiskodukaitse esinaine, ringkonna instruktorid, Naiskodukaitse keskjuhatuse liikmed, Naiskodukaitse keskrevisjoni esinaine ning kutsutud külalised.
Viited: - Naiskodukaitse uus põhikiri | ||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale