Koolitusel õppurina osalenud Tiina ütles, et tema jaoks oli äärmiselt huvitav kuulata Priit Saart, kes rääkis merepäästest ning Eesti piirivalvelaevadest Kõu ja Kindral Kurvits. Lektor selgitas ka, missugustes kriisiolukordades üldse võiks kasutada Kaitseliidu ja Naiskodukaitse abi ning millised seadused seda reguleerivad. Lektor Lauri Luht aga jutustas oma igapäevatööst, mille hulka kuulub ülesanne panna paika, milline ametkond tekkinud kriisiolukorraga tegelema peaks.
Ka Heidi meelest avardas koolitus silmaringi – eelkõige aitas see näha kitsaskohti kriisiabis ja pani mõtlema, mida olukorra parandamiseks teha annaks. Näiteks on praegu peaaegu katmata rannajoone osa ja piirivalvelaevad suuresti amortiseerunud, kuid nende välja vahetamine on kulukas ning seepärast tehakse seda ajapikku. Tihti ongi meie väikeses riigis kriisiga toimetulek rahalises mõttes väga keerukas, mistõttu võib ühe situatsiooni lahendamine kujuneda pingpongiks kahe ametkonna vahel.
Samuti pakkus koolitusel osalenutele põnevust vabatahtlik reservpäästerühmast, kes rääkis oma organisatsiooni panusest metsatulekahjude kustutamisel ning eksinud inimeste metsast otsimisel. Sobiva füüsilise ettevalmistusega inimesi ootab reservpääste hea meelega oma vabatahtlikesse ridadesse. |
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale