Me teame, et seoses koronaviiruse levikuga on Eesti Vabariigi valitsus otsustanud riigis välja kuulutada eriolukorra. Inimeste viibimist ühiskondlikes kohtades on piiratud ning piiridel kontrollitakse sisse-välja liikumist. Haigus levib ja pole tänaseks veel oma kõrgpunkti saavutanud. Seetõttu me ei tea, kui kaua selline olukord võib kesta.
Riik on palunud Kaitseliidult abi, sest sellises olukorras ainult riigiasutuste ressursist ei piisa. Täna toetavad kaitseliitlased ja naiskodukaitsjad terviseametit ning politsei- ja piirivalveametit. Meie liikmed teevad koos tervisetöötajatega teavitustööd ning viivad läbimeditsiinilist kontrolli, koos politseinike ja piirivalvuritega valvatakse piiri ning peetase korda. Ma tänan neid, kes on kutsele juba vastanud. Kuid see pole kõik. Abi on palunud ka häirekeskus, kellel on vaja lisajõudu kriisitelefonide tööshoidmiseks. On ette näha, et vabatahtlike kaasamise vajadus kasvab veelgi. Võivad tekkida täiendavad abipalved täiesti erinevates valdkondades, mis on vajalikud meie riigi ja rahva võimalikult valutuks kriisi üleelamiseks. Meie kohus on riiki aidata. Oluline on tagada riigi jätkusuutlikkus ning Kaitseliit saab selles anda olulise panuse.
Kaitseliitlased ja naiskodukaitsjad, praegu on käes aeg, kus me peame olema valmis täitma seda kohust, milleks me Kaitseliitu astusime. Riik vajab abi ja meie saame talle seda pakkuda. Järgnevatel nädalatel, aga võib-olla ka kuudel on Kaitseliidu liikmetel võimalus tõestada oma organisatsiooni usaldusväärsust ja jätkusuutlikkust, paindlikkust ning ustavust isamaale. Riigikaitse ei ole pelgalt riigi sõjaline kaitsmine, vaid ka hoolimine oma maast ja rahvast. Nüüd on võimalus kõigil tänastel Kaitseliidu liikmetel, aga ka neil, kes organisatsioonist eemaldunud või isegi lahkunud, kuid kelle põhiväärtused on endiselt samad, mille eest Kaitseliit seisab, tulla ja seda tõestada. Teid vajab meie maa ja rahvas.
Siiski tahan öelda veel üht. Riigi ja elanikkonna kaitsmine algab meist endist. Praegusel juhul on vaja kaitsta oma tervist. Kui tulete Kaitseliidu kutsel teenistusse, siis veenduge, et olete terved. Järgige kõiki nõudeid, ettekirjutusi ja juhiseid, mis teile ülesandeks valmistumisel antakse. Peske käsi, vältige vahetut kokkupuudet haigetega, kandke kaitsevahendeid, mis teile väljastatakse. Nii väldite haigestumist ja ei muutu ise nakkusekandjateks. Ülesannetele, kus kokkupuuteoht haigetega on suurem, ei peaks minema need, kellel vanust üle kuuekümne eluaasta, teid läheb vaja mujalgi. Ja veel üks asi – säilitagem põhjamaalastele omast külma närvi ja rahu. Meie peale vaadatakse, me peame olema eeskujuks teistele. Paanika ei aita kriisi üle elada.
Kaitseliidu ülema pöördumine videos: | ||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale