Kuidas ja millal jõudsid Naiskodukaitsesse? Naiskodukaitsesse astusin ma 2013. aasta alguses. Mõlemad õed liitusid mul juba varem, peale seda, kui meie isa 2009. aastal aasta isaks valiti. Mina arvasin, et ma pole valmis veel 100% panustama ja seega veel ei liitunud. Aga kuna ma osalesin mitu aastat enne liitumist juba Naiskodukaitse tegevuses, siis lõpuks küsisid õed, miks mitte liituda, kui ma niikuinii osalen juba igalpool. Lõpuks tegin ma ise selle sammu ja liitusin. Nii see ju on, et äratundmise ja otsuseni jõuab igaüks erineval ajal. Sain aru, et nüüd on õige aeg.
Siin on tohutult palju enesearendamise võimalusi, pidevalt õpin midagi uut. Ma saan käia erinevatel koolitustel ja õppustel ning arvan, et ka minu töökoht võidab sellest palju. Olen saanud juurde erinavid oskusi, enesekindlust ja julgust. Lisaks olen ma üle Eesti õppinud tundma nii palju erinevaid ja toredaid inimesi, igal pool on nüüd tuttavad ees. Mulle on alati meeldinud organisatsiooni liikmete kambavaim.
Töötan Keskkonnaametis kaitse planeerimise spetsialistina. Minu ülesanne on loodusobjektide kaitse alla võtmine, kaitsealuste loodusobjektide kaitse korraldamine ja muu sellega seonduv. Sügisel saab juba 11 aastat sama tööd tehtud. Suure osa ajast töötan ma arvuti taga, aga igal võimalusel proovin ka väljas käia. | ||
Millised on Sinu hobid? Suurim hobi on ringi seigelda ja pildistada loodust. Mulle meeldib reisida. Eriti südamelähedaseks on saanud põhjapoolsed riigid, Lapimaa sügis ja lumerohked talved koos virmalistega, Norra oma mägede ja fjordidega. Samuti on palju avastada Poola ja Gruusia mägedes. Ja üldse meeldib mulle käia looduses ja avastada midagi uut.
Praegu juhin ma juba neljandat aastat Pihtla jaoskonda. Erialavalikutest on mul esimeseks valikuks avalikud suhted eesotsas pildistamisega. Arvan, et inimeste ja sündmuste talletamine fotodele ongi suurim panus, mis ma Naiskodukaitsele praegu annan. Aga samas panustan ma võimalusel igal pool, kus vaja ja võimalik.
Tuleb seada prioriteete ja teha valikuid. Ega igale poole ei jõuagi, kuigi tahtmine on suur. Ja kui on huvi ja tahtmist, siis ka jõuab.
Üks kõige erilisem kogemus on kindlasti paraadidel osalemine, nii vabariigi aastapäeval kui ka võidupühal. Olla uhkes vormis on äärmiselt hea ja uhke tunne, see emotsioon on võimas. Kindlasti oli suur au osutuda jaoskonna esinaiseks valituks, sel aastal juba teiseks ametiajaks. Ja kolmandat hetke ei oskagi kohe öelda, kõik hetked selles organisatsioonis on omamoodi eredad.
Panustada veelgi rohkem Naiskodukaitse tegemistes, sest kohati on tunne, et ei jõua lihtsalt piisavalt. Õppida ja arendada end ning võimalusel ka teisi.
Kui sa tahad tulla välja rutiinist, panustada riigikaitsesse, õppida uusi teadmisi ja oskusi, saada uusi ja vahvaid sõpru, siis on Naiskodukaitse just Sinu jaoks! | ||||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale