Kuidas ja millal jõudsid Naiskodukaitsesse?
Mida on Naiskodukaitse Sulle andnud? Naiskodukaitsesse panustamine võimaldab laialdasi võimalusi enesearenguks ja - täiendamiseks, mis tulevad kasuks nii organisatsioonisiseselt kui -väliselt.
Ilusad hetked on Eesti Vabariigi aastapäeva ja Võidupüha paraadid, Naiskodukaitse aastapäevade tähistamised. Minu meelest on need hetked kõik emotsionaalselt meeldejäävad ja eredad, kui kanname enda kaunist vormi. Naiskodukaitse vorm on nii ilus. Saame olla uhked oma riigi üle, aidates ise kaasa riigikaitseliste ülesannete täitmisel. Ühiste ülesannete täitmisel saab positiivset energiat koostegemisest.
Töötan Kuressaare Hoolekandes sotsiaaltöötaja ametikohal. Minu töökabinet asub päevakeskuses. Olen nagu hunt kriimsilm – tegelen päevakeskuses ülesannetega, mis on seotud huvijuhitööga eakate aktiviseerimisel ning Kuressaare sotsiaalmajades sotsiaaltööga ja -nõustamisega. Näiteks on minu õlgadel päevakeskuses toimuvate ürituste planeerimine ja korraldamine ning huviringide töö koordineerimine. Kaks korda kuus viin ka ise läbi eakate mälumängu. Minu hobid on lisaks Naiskodukaitse tegevustes osalemisele eneseharimine ja elukestev õpe, reisimine, kultuuriüritustest osavõtmine, jalgratta ja autoga sõitmine, aiandus ja õmblemine; suvel rulluisutamine, talvel jääl uisutamine. Tegevust jätkub igaks aastaajaks, nii tuppa kui õue, 365 päevaks aastas.
Mida annad Sina Naiskodukaitsele ehk milline on Sinu erialavalik Naiskodukaitses? Miks just see?
Aega on võimalik planeerida ja seada prioriteedid, eraldi jõudu see ei röövi. Kahju, kui mitu üritust või olulist asja langeb ühele ajale. Siis tuleb langetada kohati raskeid otsuseid, kuna mitmes kohas korraga olla ei saa. Oluline on teha õige valik.
| ||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale