On hea meel tõdeda, et vaatamata kevadisele kiirele ajale tulid siiski paljud naised kohale ning ka lapsed olid teretulnud - tegevust jagus neilegi. Eriti tore on, et õppepäevadest võtsid osa ka uued liikmekandidaadid, kellele see nädalavahetus kindlasti väga inforohke, uus ja põnev oli.
Päev algas gruppidesse jagunemisega ning kõik erialagrupid tegelesid esialgu isekeskis. Toitlustusrühma tegusad naised hakkasid ette valmistama lõunasööki, side- ja staabi eriala inimesed tutvusid teoreetilise materjaliga sidepidamisest ja staabitööst, avalike suhete grupi liikmed ragistasid päid ja tegid ajurünnakut mõtlemaks välja selle aasta Maakaitsepäeva esindusboksi sisu ja kujundust, meditsiinirühm kogus teoreetilisi teadmisi esmaabi põhitõdedest ning kordas üle õiged tegutsemisviisid erinevate õnnetuste korral.
Peale ergutavat ja maitsvat lõunat tegutseti edasi ning poole kõrvaga sai juba kuulda ka teiste erialade tegemistest. Nii käisid avalike suhete grupi „spioonid“ luuramas esmaabi rühma, kes õues vaprat mannekeen-Annekest elustada püüdis. Külalistemaja kaminaruumi ühest otsast aga kostus taas sidetermineid ja –juttu ning ruumi teises osas arutati midagi menüüdest, koostisosadest…
Laupäevaõhtul nauditi kuuma sauna ja head seltskonda. Aga õnnetus ei hüüa tulles – meditsiini inimesed said kohe praktikas päeval ülekorratud teadmisi rakendada, tohterdades meie ühe osaleja varvast, mis õnnetul kukkumisel viga sai.
Pühapäeval peale hommikusööki tutvustasid grupid teineteisele oma tegevusi. Avalike suhete grupi esindaja andis ülevaate eelmisel päeval kogutud ideedest selle aasta Harju Maakaitsepäeva Naiskodukaitse infotelgi sisustamisest ja tegevustest. Eriti põnevaks osutus meditsiinirühma etteaste, kus üks osa naistest asus ette valmistama õnnetusjuhtumite lavastamist ning teine osa meie vapratest liikmetest asus hetke pärast nö vigastatutele abi andma. Kannatanud said endale ise meditsiinikohvri sisu kasutades vigastusi lavastada ning abistajad said eelkõige kõhutäie naerda kui kannatanuid nägid. Selline meditsiinialane situatsiooniõpe oli samas paras pähkel ning ega näitlemisoskusest kannatanutel puudu ei tulnud. Abiandjad pidid tuvastama mis kedagi vaevab ning adekvaatset abi osutama. Toitlustusgrupi naised olid samuti põneva ülesande välja mõelnud - ise ehtsaid pelmeene valmistada. See innustas kõiki naisi (kes veel polnud seda teinud) kodus nüüdsest alati ise pelmeene tegema. Saime kaasa ka maitsvate pelmeenide retseptid.
Aega jäi ka kohaliku kauni looduse ja maastikuga tutvumiseks, väike jalutuskäik Nõmmeveski joa (kus kulges ka kunagise hüdroelektrijaama juurdevoolukanal) paeastangulisel kaldal ürgses kanjonorus oli meeliköitev ning pakkus palju silmailu.
Lõpetuseks võib üle korrata lihtsa tõe - head mõtted on need, mis kasvatavad uusi mõtteid. Loodame, et uuest algatusest kasvab välja iga-aastane tore traditsioon, kus kõik Harju ringkonna erialarühmad saavad üksteisega koostööd teha, ise õppida ja ka teistele õpetada. Nii kinnitasid ka möödunud õppepäevad teada tuntud fakti, et Naiskodukaitse on mitmekülgne organisatsioon, kus tegevust jagub kõigile ning Naiskodukaitse liikmed on alati tegusad ja tahtejõulised. | ||
Vaata veel pilte meie fotokogust. |
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale