Õigupooles on tegemist taasasutamisega, sest juba 1929. aasta 15. jaanuaril asutasid 13 liiget Naiskodukaitse Rae jaoskonna. Toonased ettevõtlikud jaoskonna naiskodukaitsjad korraldasid kursuseid, loenguid, pidusid, loteriisid, einelaudu jm, tegid sanitaaralatöid ja toitlustasid. Lisaks laulsid naised laulukooris, tantsisid rahvatantsurühmas ja võtsid osa spordirühma tegevusest.
Tänased Naiskodukaitse liikmed Rae vallast on siiani toimetanud Männiku jaoskonna ridades. Männiku jaoskonna esinaine Eve-Merin Aas oli rõõmus uue jaoskonna sünni üle, kuid samas ka veidi kurb pereheitmise pärast. | ||
Asutamiskoosolekul osales lisaks Männiku jaoskonna naiskodukaitsjatele ka Kaitseliidu Kose malevkonna pealik Toomas Kutsar, kes oma kõnes julgustas naisi olema omamoodi mässumeelsed, tuues võrdluseks just sel hetkel väljas möllava väiksemat sorti lumetormi. „Kaitseliitlased Jüri kompaniist ootasid pikisilmi oma kõrvale naiskodukaitsjaid tegutsema, mõtteid uue jaoskonna loomise üle mõlgutati juba poolteist aastat tagasi,“ väljendas Kutsar heameelt uue jaoskonna üle.
Lisaks võttis sõna Naiskodukaitse Harju ringkonna esinaine Helen Allas, kes avaldas heameelt ringkonda lisandunud kaheksanda jaoskonna tekkimise üle. Asutamiskoosolekul oli nõu ja jõuga abiks ka Naiskodukaitse instruktor Pille Veitmaa.
Rae jaoskonna esinaiseks valiti Anu Tolsa ja aseesinaiseks sai Veronika Isberg.
Uue Rae jaoskonna liikmed on erineva Naiskodukaitse staa¾iga ning osad alles alustavad oma esimestel baasväljaõppemoodulitel osalemist. Kõik kümme liiget on entusiastlikud ja täis tahet midagi korda saata. |
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale