Ligi 7 km pikkuse vahelduva maastiku ja põnevate loodusobjektidega raja läbis 7. mail 20 naiskodukaitsjat. See on viiendik jaoskonna koosseisust. Kaasa tegid ka jaoskonna vastsed liikmed ja liikmekandidaadid. |
Jaoskonna juht Maire Kruus oli sünnipäeva põhjalikult ette valmistanud, jagus tegevust nii rajal kui ka piknikul. Rajal tuli jälgida ümbrust ja üles märkida ka kõige pisemad leiud sipelgatest linnupesade ja prügini. Selleks, et inimesed üksteisega tuttavaks saaksid, mängiti läbi mitu lõbusat nimemängu.
„Pidulauda me ei tee. Tahan ise tegutseda, midagi uut näha ja õppida. Pakun seda ka teistele,” ütles jaoskonda kuus aastat juhtinud Maire Kruus, kes on ka noortejuht. Lääne maleva Naiskodukaitse instruktori Svetlana Augi sõnul on Haapsalu jaoskond oma sünnipäevi pidanudki tegutsedes: on tehtud õppepäevi meeskonnatöö harjutamiseks, korraldatud virtuaalselt prügitalguid oma kodukandis ja metsa istutatud. | ||
NKK lääne ringkonna esinaine Veronika Isberg üllatas Haapsalu jaoskonda suure lillekimbuga. Isberg on Vormsi jaoskonna üks taastajaid ja tegevliige. Matka tegi kaasa ka ringkonna juhatuse liige ning ühtlasi ka Hiiumaa jaoskonna esinaine Maret Kollin, kes juhib jaoskonda Märjamaalt.
Haapsalu jaoskond on vanuselt kolmas jaoskond Eestis, loodud Läänemaa Ringkonna juurde 3. mail 1925. Haapsalust vanemad on Tartumaa Ringkond (11. jaanuar 1925) ja Tartu Ringkond (30. aprill 1925) (väljavõte raamatust „Naiskodukaitse tegevuse ülevaade algpäevilt kuni 1938. aastani“ 1939).
„Sada ei ole enam kaugel,” nentis Svetlana Aug piknikul. „Ainult kolm aastat veel.” | ||
Ligi saja liikmega Haapsalu jaoskond on üks suuremaid Eestis. Ukraina sõjaga seoses on Lääne ringkonnaga liitunud 29 uut liiget. Neist 11 on Haapsalu jaoskonna liikmed, nelja naise avaldused on veel töös.
Haapsalu jaoskond on võtnud hooldada dr Heino Noore perekonna mälestuskalmud Ridala uuel surnuaial. „Võtame seda kui auasja,” ütles Maire Kruus.
„Kui on abi vaja, tulevad naised alati appi,” lisas Maire Kruus. „Lööme aktiivselt kaasa väljaõppes, ka uued liikmed on aktiivsed.”
Lääne ringkonna naiskodukaitsjad abistavad ka Läänemaale elama asunud ukrainlasi. „Svetlana Aug ütles mõtlikult: „Püüame leida võimalusi soovide täitmisel (riided, kodutehnika, nüüd ka mööbel), sest tuldi ju sõja eest ära tühjade kätega ning lootuses, et kohe saadakse kodumaale tagasi. Kahjuks on kodustelt saadud info, et enne sügist ei ole praeguste andmete järgi väga tagasi teed.“
Rõõmustame koos, et Eesti on vaba ja 100 ei ole tõesti enam kaugel. |
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale