NKK Lääne ringkonna naised, kes mullu suurõppuse „Siil“ raames olid tegevad evakuatsioonipunktide korraldamisega on ka edaspidi käinud erinevatel selle ala õppustel, ennast täiendanud, kogunesid 16. aprilli pärastlõunal Hiiu Malevkonna staapi Kärdlas.
Möödunud aasta suurõppusel „Siil 2018“ korraldasid meie naised 3 evakuatsioonipunkti: Hiiumaal, Haapsalus ja Lõuna-Läänemaal. 16.-17. märtsil toimus Lääne ringkonna evakuatsioonigrupi õppepäev Hiiumaal. Kokkusaamine algaski ausa aruteluga eelmise aasta evakuatsioonipunktides saadud kogemustest.
Vestluse käigus tõime välja palju õpikohti ja esitasime endile küsimuse: „Kogemused on, aga kuidas tulevikus paremini edasi minna!?“ Loodavatesse evakuatsioonirühmadesse on ette nähtud kindlad ametikohad. Keeruliseks ülesandeks võib saada nende kohtade täitmine. Alustada tuleb intensiivse sihtvärbamisega nii olemasolevate liikmete hulgast kui ka leida uusi liikmeid, kes oleksid oma oskuste ja võimete poolest potentsiaalsed evakuatsioonirühma liikmed.
Mõni päev tagasi saime kirjad Siseministeeriumist, kus teavitati, et iga eesti inimene saab ennast virtuaalselt, aga soovi korral ka paberkandjal, kurssi viia käitumisjuhistega kriisiolukordades. Naiskodukaitse tegevliikmetest koosnevad evakuatsioonirühmad saavad kindlasti olema asendamatuteks abilisteks Politsei- ja Piirivalveameti ja kohalike omavalitsuste poolt korraldatud evakuatsiooni läbiviimisel. Kuidas vastastikune koostöö toimima hakkab on järgmise õppepäeva sisuks.
Pühapäeva hommikupoole harjutasime evakuatsioonirühma võimalikku tööd evakuatsioonipunktis. Läbimängu käigus kogesime, et EVAK punkti töö korraldamine pole sugugi lihtne tegevus. Korraga võib kohale tulla hulk hädasolijaid, kes vajavad erinevat abi. Piisava tähelepanuta evakuatsioonipunktis võib halva tööorganiseerimise, abistajate vähesuse ja nõrga ettevalmistuse tõttu tekkida suur kaos.
Kokkusaamine lõppes kokkuvõtete tegemise ja esimeste sammude plaanimisega EVAK rühmade komplekteerimisel. Oluline on kaasata ka NKK toetajaliikmeid rühmatöös. Esimesed sammud rühmade moodustamiseks oleksid tugevate juhtide ning koostöö- ja arenemisvõimeliste liikmete leidmine. Koostöös Lääne maleva, Politsei- ja Piirivalveameti ning kohalike omavalitsustega on plaan harjutada evakuatsioonipunktide tegevust suurõppusel „Orkaan 14“ nii Lääne- kui Hiiumaal.
Kuigi õppusel esialgu tundus, et EVAK rühmade moodustamine meie ringkonnas saab olema päris kõva pähkel, oleme valmis andma endast parima, et saada kokku koostöövalmid ja tõhusalt toimivad rühmad.
Kohtume õppustel! | ||
| ||||
| ||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale