Võistluse briifil said naiskondade kaptenid ning esindajad info, et võistlus ei olegi klassikalises formaadis. Uudne oli see, et rajal olevaid viitteist kontrollpunkti sai läbida vabalt valitud trajetooril ja järjekorras. Oluline vaid oli olla viimases punktis kell 17.30. Selle segasumma lihtsustamiseks pandi naistele külge jälgimisseadmed, mille abil oli kõigile võimalik jälgida kõikide võistkondade liikumist. See aitas planeerida oma liikumist ning rada.
Päeva lõpuks läbiti pea 30 kilomeetrit. Ülesandeid oli selle jooksul erinevaid, erialaselt tuli lahedada situatsioone ning anda esmaabi. Näiteks oli avariisse sattunud perekond kolme lapsega. Kuidas käitud: kas liigutad kannatanuid, kas võtad beebi turvahällis välja? Meie naiskodukaitsjad on teadlikud ja just sellisteks olukordadeks ettevalmistunud. | ||
Võistluse võitis Rapla ringkonna võistkond koosseisus Liisi Juuse, Eha Kuusemets, Eneli Lõhmus, Maiu Kaasik-Pikk, esindaja Erik Kosenkranius.
Teise koha sai Viru ringkonna võistkond koosseisus Piret Rehe, Anneli Mikiver, Pärja Õun ja Katri Laksberg, esindaja Silvi Kalamees.
Kolmanda koha saavutas Lääne ringkonna võistkond koosseisus Marge Kelder, Raili Küttmann, Inga-Garmen Küttmann ja Henrieth Kampmann, esindaja Karel Kelder. |
Ajaloo ja alternatiivmeditsiini punktis uuriti vanaaegseid meditsiinivahendeid ja otsiti nimetusi ravimtaimedele. Pärnu politsei merepääste- ja piirikontrolli punktis oli kummipaat ümber läinud - kannatanud tuli kaldale tuua ja neile esmaabi anda. Merepäästjate tagasiside oli väga positiivne, nad kiitsid meie naiste nutikust, osavust ja teadmisi. Taktikalises ülesandes lasti airsoft relvadega ja osutati abi tule all. Veidi omapärasemas punktis tuli rahustada põletushaavadega naisterahvast, kes rituaali käigus omale keeva vee peale oli ajanud.
Et ka võistkondade esindajad ennast kasulikuna tunda saaksid, oli neile eraldi ülesanne ette nähtud. Nimelt tuli neil kahe tunni jooksul leida võimalikult palju Geopeituse aardeid. Iga leitud aare andis plusspunkti oma võistkonnale. Aarete otsimine oli mõnele täiesti uus kogemus ja loodame, et nakatasime nii mõndagi uue vahva hobiga. | ||
Peakorraldaja Leiu Lepiku sõnul olid finisheerinud naised küll väsinud, aga näod jätkuvalt naerul. "Emotsioone ja jutte kontrollpunktidest ning retkest oli kuulda üle võistluskeskuse. Tagasisidest jäi kõlama, et kuigi matk oli pigem pikk, siis kontrollpunktide ülesanedad olid põnevad ja väga eriilmelised. Usun, et osalejad õppisid päeva jooksul midagi uut ka juurde ning tagasi koduringkonda mindi heade mõtete ning uute ideedega," lisas Lepik.
Naiskodukaitse esmaabi võistlust korraldatakse üle kahe aasta, sel korral oli korraldajaks Pärnumaa ringkond. Võistlust aitasid korraldada Kaitseliidu Pärnumaa malev, Pärnumaa Kodutütred ja Noored Kotkad, Pärnu politsei merepääste- ja piirikontrolligrupp ning Häirekeskus. |
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale