Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Ellujäämisõpe Ellujäämisõpe Mida teha kui oled metsas eksinud? Kuidas käituda, et päästjatel oleks võimalikult lihtne Sind leida? Neile küsimustele püüdsime leida vastust 13. juunil toimunud ellujäämisõppel. juunil 2009 Ellujäämine ← Eelmine Heategevus läbi mängu Järgmine → Buffet laud metsas Ellujäämisõpe ellujäämisõpe

Ellujäämisõpe

Mida teha kui oled metsas eksinud? Kuidas käituda, et päästjatel oleks võimalikult lihtne Sind leida? Neile küsimustele püüdsime leida vastust 13. juunil toimunud ellujäämisõppel.

Ellujäämisõpe
Foto: Eveli Sammelselg, NKK instruktor

Alustasime mõnetunnise loengu ja filmivaatamisega klassiruumis, mille jooksul tegi instruktor meile selgeks 3 põhireeglit looduses eksimise korral. 

1. Jää paigale. Ringi joostes eksid veel rohkem ära ja päästjatel on Sind kergem leida kui asud eksimise koha lähedal.

2. Ole kuuldav ja nähtav. Ennast päästjatele nähtavaks teha on võimalik mitmete märkide kaudu. Rahvusvaheline on kasutada „midagi kolme“ – kolm rida pulki või käbisid üle tee, kolm risti, kolm maasse torgatud keppi jne. 

3. Hoia sooja. Ära võta riideid seljast, hoia peakate peas. Külma ja tuule kaitseks ehita onn, mille põrand on vooderdatud okste, kuivade lehtede jms., et pidurdada külma kiirgumist maapinnast.

Lisaks tutvusime varustusega, mis oleks soovitatav loodusesse minnes kaasa võtta. Näiteks pisikesse nn hädaabi pakikesse võiks kuuluda: veepuhastustabletid, konserviavaja, karamellkommid, väike taskulamp, tikud, tabletid, plaastrid, vile, žiletid, õmblustarbed, kalapüügivahend (nt tamiil), niiti ja traati, kaaliumpermanganaat.

Lisaks jagati meile palju kasulikke näpunäiteid. Näiteks saime teada, et külma vett juues kulutab keha energiat, et seda üles soojendada. Seetõttu ei ole neis tingimustes kui on oluline sooja kehatemperatuuri säilitamine, soovitatav külma vett juua. Selle asemel on mõistlik juua sooja keedetud vett.

Klassiruumi tunnile järgnes praktiline õpe looduses. Jagunesime rühmadesse ja iga rühm pidi valmistama 10 nn stopp-märki, mille abil päästjad meid leiaksid. Veendusime, et looduslikest käepärastest materjalidest on täitsa võimalik nähtavaid märke teha. Eriti huvitav oli teiste rühmade fantaasia vilju uudistada. Saime ka väiksema vihmasahmaka kaela, mis aitas aru saada, et kõik valmis tehtud märgid ei peagi vihmale ja tuulele vastu. 

Lisaks võid praktilisi nõuandeid lugeda: 
Nõuandeid matkamiseks - looduskasvatus.ee
Käitumine erinevates kriisiolukordades - Kaitse end ja aita teist

Ellujäämisõpe
Foto: Eveli Sammelselg, NKK instruktor
Eveli Sammelselg, NKK instruktor 30. juunil 2009

Järgmine →
Buffet laud metsas

FastLion CMS

Ellujäämisõpe

Ellujäämisõpe

Foto: Eveli Sammelselg, NKK instruktor Alustasime mõnetunnise loengu ja filmivaatamisega klassiruumis, mille jooksul tegi instruktor meile selgeks 3 põhireeglit looduses eksimise korral 1 Mida teha kui oled metsas eksinud? Kuidas käituda, et päästjatel oleks võimalikult lihtne Sind leida? Neile küsimustele püüdsime leida vastust 13. juunil toimunud ellujäämisõppel.

Ellujäämisõpe

ellujäämisõpe
www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse