Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Elagu naised! Elagu Eesti naised! Elagu naised! Elagu Eesti Just nii hüüdis rahvas Eesti Vabariigi sajanda sünnipäeva paraadil marssinud Naiskodukaitse piduliku ja laigulise rühma naistele. Tunne oli ülev ja uhke. märtsil 2018 Baasväljaõpe Koostöö Uued liikmed Vabatahtlikud instruktorid Vabatahtlikud juhid ← Eelmine Minu naine on naiskodukaitsja Järgmine → Kevadlaager Aegviidus Elagu naised! Elagu Eesti naised!

Elagu naised! Elagu Eesti naised!

Just nii hüüdis rahvas Eesti Vabariigi sajanda sünnipäeva paraadil marssinud Naiskodukaitse piduliku ja laigulise rühma naistele. Tunne oli ülev ja uhke.

28.detsembril 1924 loodi Tallinna Maleva Kalevi Malevkonna juurde Anna Tõrvand-Tellmanni juhtimisel “Lindade kompanii". See oli Naiskodukaitse algus Eesti Vabariigis. Anna Tõrvand-Tellmann oli Naiskodukaitse Tallinna ringkonna esinaine kuni 1934. aastani. 2.septembril 1927. a-l loodud Naiskodukaitse esinaiseks valiti Mari Raamot. 2. septembril 1991 taasloodud Naiskodukaitse esinaiseks valiti 9. septembril 1992 Dagmar Mattiisen ning 2006. aastast on esinaine Airi Tooming.

Elagu naised! Elagu Eesti naised!
Mari Raamot. Foto NKK kodulehelt

10.-11. märtsil 2018. a-l toimus Tallinna ringkonnas organisatsiooniõppe moodul. Moodulist võttis osa seitseteist naiskodukaitsjat ja kaks kodutütart. Hetkel kuulub Naiskodukaitse ridadesse 2600 naist üle Eesti. Aastal 1940 oli see number 15798! Neid ja veel paljusid ajaloolisi fakte oli meil au kuulda aastatel 2010-2012 Tallinna ringkonna esinaise ametis olnud Erle Eenmaalt, kes on hetkel tegev ka
ajalookomisjonis.


Kui 20. aprillil 1940. aastal hukati Sverlovski oblasti Serovi rajooni Sosva küla vangilaagris mitmed Naiskodukaitses juhtivatel kohtadel olnud naised, siis sellest, et maailm pole ka täna täiesti turvaline koht, käis rääkimas nooremleitnant Janno Isat Kaitseliidust. Tõsi küll, maailm on muutunud ja paljud suured konfliktid toimuvad tänapäeval hoopiski kübermaailmas. Arvamusuuringute tulemused näitavad, et Eesti rahvas sõjalist ja terrorismiohtu tõenäoliseks ei pea. Küberrünnakuid seevastu peetakse tõenäoliseks. Just sellepärast on Eesti riigikaitse kõige olulisemaks ressursiks inimesed.

 

Aastal 1918 tulid kokku Eesti mehed ja moodustasid 11. novembril Kaitseliidu, mille ülesandeks on vabale tahtele ja omaalgatusele toetudes suurendada rahva valmisolekut Eesti iseseisvust ja põhiseaduslikku korda kaitsta. Kaitseliidu ülem on 2012. aastast kindralmajor Meelis Kiili.

Elagu naised! Elagu Eesti naised!

Naiskodukaitse juhtimissüsteemist ja struktuurist käis rääkimas Liivi Turk. Kolmeastmeline juhtimissüsteem jaoskonna tasandi, ringkonna tasandi ja kesktasandi ülesannetega kinnistasime praktilist ülesannet lahendades.

 

Kõige tähtsam medal kinnitatakse vormil südame poole. Seda teab aastatel 2015-2017 Tallinna ringkonda juhtinud Berit Cavegn. Vormi osad ehk mustad kingad, ihuvärvi sukad, must seelik, must jakk, valge pluus, sidus, kübar, mantel ja valged kindad loovad koos imeilusa harmoonia. Selgeks saime ka põhjused, miks Naiskodukaitse vormi kandes huuli punaseks ei või värvida ja mis tagajärjed võivad olla Naiskodukaitse kodukorra vastu eksimisel. Kui Naiskodukaitse algusaastatel kuulus spordi- ja kehakasvatusala kohustusliku osana baasväljaõppe alla, siis kaasajal piisab rividrilli õppest organisatsiooniõpetuse osana. Marssimine ühte jalga tuli kõigil väga hästi välja juba esimesel korral.

Elagu naised! Elagu Eesti naised!

Aga mis erialased võimalused Naiskodukaitses siis on? Sellest käis rääkimas Tallinna ringkonna aseesinaine Triin Kravets. Pärast baasväljaõpet, mis koosneb neljast moodulist ehk organisatsiooniõppest, toitlustamisest, esmaabist ja sõdurioskustest, saab igaüks valida endale erialagrupi, kus tegutseda. Aktiivsed naised, kes soovivad tegeleda noorte järelkasvavate põlvedega, on alati väga oodatud. Lisaks noortejuhtidele saab panustada kultuurigrupis, avalike suhete grupis, spordigrupis, formeerimises, side- ja staabigrupis, meditsiinigrupis ja toitlustusgrupis. Naiskodukaitses leiavad oma koha kõik, kes väärtustavad organisatsiooni, millele vastukaaluks organisatsioon jällegi neid väärtustab.

Elagu naised! Elagu Eesti naised!

Kaks päeva kestnud organisatsiooniõppe mooduli lõpetas värske Tallinna ringkonna esinaine Anneli Looken, kes pani erinevate praktiliste mängude abil meid mõtlema ja ka liikuma. Samuti rääkis ta Naiskodukaitse tegevuse planeerimisest ja arenguperspektiividest. Kaasa said mõelda kõik ja arutelud kestsid ka pärast ametlikku lõppu veel pikaltSoovime esinaine Anneli Lookenile jõudu ringkonna juhtimisel! 

 

Täname kõiki korraldajaid!

 

 

Fotod: Marit Viiding, Anneli Looken

Signe Steinberg 16. märtsil 2018

Järgmine →
Kevadlaager Aegviidus

FastLion CMS

Elagu naised! Elagu Eesti

Elagu naised! Elagu Eesti

28 detsembril 1924 loodi Tallinna Maleva Kalevi Malevkonna juurde Anna Tõrvand-Tellmanni juhtimisel “Lindade kompanii" Just nii hüüdis rahvas Eesti Vabariigi sajanda sünnipäeva paraadil marssinud Naiskodukaitse piduliku ja laigulise rühma naistele. Tunne oli ülev ja uhke.

Elagu naised! Elagu Eesti naised!

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse