Piret ja Eve otsustasid koos, et nüüd on aeg küps liitumaks Naiskodukaitsega. Aasta siis oli 2009, kui nende isa kuulutati aasta isaks. Toonase esinaise Rita Loeliga suheldes jäi neile mulje, et see on väga loomulik asi olla just selles organisatsioonis.
Kadri järgnes õdedele mõni aasta hiljem, kuigi sõbra ja toetajaliikmena oli ta Naiskodukaitse tegemistega juba vägagi tuttav. Õed suutsid teda veenda, et tema töö keskkonnaametis mitte ei sega, vaid täiendab Kadri võimalust organisatsiooni tegevusse panustada. Kadrile tundus, et kui ta 100% ei suuda endast anda, siis poolikult ei ole mõtet asja ette võtta. Eks see ole ka tõsi, aga äratundmise ja otsuseni jõuab igaüks erineval ajal.
Nüüd on kõigil sära silmades ja Naiskodukaitse tegevustest saanud põnev argipäev. Eve tütar ei suuda ära oodata, millal temast saab kodutütar. Kaua ei pea enam ootama, sest peagi 7-aastaseks saades täitub väikese tüdruku unistus. Poeg peab mõne aasta kauem ootama.
Mis on õdesid aga sisemiselt innustanud liituma organisatsiooniga, mis tegutseb Eesti eest ja Eesti nimel? “Mina tundsin pisut sealseid inimesi juba varem ja seltskond oli väga sümpaatne. Kohtusin naiskodukaitsjatega ka Teeviida messil, kus käisin koos õpilastega (Piret oli matemaatikaõpetaja – toim). Ja kui siis Eve ütles, et “teeme ära!”, olin kohe nõus,” rääkis Piret, kes nüüd töötabki igapäevaselt Kaitseliidu Saaremaa maleva staabis.
Eve lisas aga ühe väga olulise asja: kõik algab kodust. “Meie vanemad on alati väärtustanud kodu hoidmist, kasvatanud meis sisemist patriotismi. See kõik käis hästi loomulikult,” ütles Eve, lisades, mis teda isiklikult Naiskodukaitse juures võlub: “Siin on tohutud enesearendamise võimalused. Kui ma käin erinevatel koolitustel, siis minu töökoht Kuressaare gümnaasium võidab väga palju juurde.” Õdedest ehk kõige tagasihoidlikuma Kadri silmad hakkasid seepeale rõõmust särama ning põhjus selguski kohe: “Üle Eesti on nii palju toredaid inimesi, kellega ma olen just tänu Naiskodukaitsele tuttavaks saanud.”
Eks Naiskodukaitse pakub igasugust tegevus, mida kõike siinkohal loetleda ei jõua. Viimane vahva üritus oli õdedel aga Koerus, kus toimus Naiskodukaitse kultuurigrupi erialavõistlus. Koju naasti neljanda kohaga.
Eesti Vabariigi sünnipäevaga seotud pidustuste nädal algas juba 23. veebruaril, kui traditsiooniliselt käiakse koolides ning lasteaedades organisatsiooni tutvustamas. Siis on kaasas ka kodutütred. Muide, Piret ja Eve on tänaseks Kuressaare gümnaasiumi Kodutütarde rühma juhendajad, kuhu kuulub 20 tüdrukut pea igast vanuserühmast.
Tegutsedes Eesti eest ja nimel, ei saa Piret jätta ütlemata, et on tänu organisatsioonile sooritanud oma esimese langevarjuhüppe. Eve tõi välja, et tema jaoks on kõige raskem olnud relvakoolitus. Kadri on juurde saanud enesekindlust.
Neid särasilmseid õdesid vaadates võib igaüks kindel olla, et Eesti õitseb, kasvab ja elab rõõmsalt edasi.
Lugu ilmus 26.02.2016 ajalehes Meie Maa
| ||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale