Ida-Harju veebipolitseinik Anna-Liisa Kreitsman enamlevinud pettustest, millega politsei tegelema peab, ning annab nõu, kuidas ennast ja oma lähedasi kurjategijate eest digimaailmas kaitsta saab.
Naiskodukaitse virtuaalsete seminaride sarjas Digiliikur kohtutakse iga kuu ühe infovastupidavuse valdkonna eksperdiga, kes tutvustab põnevat ja päevakajalist teemat. Digiliikuri projekti veab Naiskodukaitse Harju ringkonna liige ja Tartu Ülikooli infovastupidavuse nooremteadur Diana Poudel. Infovastupidavus on võime vastu seista informatsioonilistele rünnakutele, manipulatsioonidele ning valeinformatsioonile. Poudeli sõnul on viimastel aastatel maailmas toimuvat jälgides arusaadav, et üldise kaitsevõime tõstmiseks on vaja leida ka enam viise, kuidas kaitsta inimesi inforuumis info ülekülluse, väärinfo ja manipulatsioonide eest.
Veebiseminarile on oodatud kõik huvilised. Eriti võiks teema huvi pakkuda õpetajatele, noorsootöötajatele, raamatukoguhoidjatele ja teistele, kes tegelevad meediapädevuse ja infovastupidavuse teemaga ning soovivad neil teemadel end pidevate muutustega kursis hoida.
Seminar toimub veebis 15. aprillil kell 19.00-20.30, osa võtmiseks on vaja eelnevalt REGISTREERIDA siin lingil.
Ürituse toimumist aitab meeles pidada ka Facebooki üritusel "Osalen" klikkimine. Salvestame seminari, kuid üritusel endal osalemise korral on kindlasti mõnusam kaasa mõelda ja oma küsimustele otse esinejalt vastuseid saada.
JÄRELVAATAMINE Aprillis toimuv Digiliikur on veebiseminaride sarjas juba neljas. Sarja alustati aruteluõhtuga ChatGPT teemadel, teise kohtumise sisuks olid küberrünnakud ning kolmandal kohtumisel olid teemaks vandenõuteooriad.
Järgmine ning ühtlasi selle kevade viimane Digiliikuri seminar: 20.05 Nutilapsed: seminari viivad läbi Inger Klesment ja Diana Poudel - kaks suure kogemusega koolitajat, kes on läbi viinud sadu erinevaid külalistunde ja koolitusi erinevas vanuses lastele ja noortele. Teemaks - kuidas õpetada lapsi ja noori digimaailma ohtusid märkama ning kuidas julgustada noori nutimaailmas kasulike tegevustega tegelema.
*** Digiliikuri korraldamisele aitavad kaasa Balti Infohäirete Sekkekeskuse (BECID) meediapädevuse spetsialistid. Vaata tasuta meediapädevuse materjale nende kodulehel: www.becid.eu | ||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale