Kuidas ja millal jõudsid Naiskodukaitsesse? 24. märtsil 2015 võeti mind vastu Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna tegevliikmeks. Huvi oli ammu, aga avalduse täitsin ära tänu Pihtla jaoskonna infopäevale Leisis. Tütar on kodutütar ja poeg noorkotkas, onupoeg oma pojaga on Kaitseliidu liige. Nende tegevust jälgides tahtsin ka ise osaleda.
Mida on Naiskodukaitse Sulle andnud? Naiskodukaitse on andnud mulle võimaluse uusi asju õppida, end täiendada ja proovile panna. Olen saanud osa võtta huvitavatest üritustest ja panustada abistamisele. Lisaks uued positiivsed tuttavad.
Millega tegeled oma igapäevaelus: kelleks oled õppinud, kus töötad? Igapäevaelus on tähtsal kohal minu perekond: viis last ja seitse lapselast. Tähtsal kohal on ka minu koduküla, kus olen seitse aastat külavanem olnud ja Roobaka Küla Seltsi esinaine. Olen Saaremaa Kodukandi juhatuse liige. Õppinud olen loomakasvatajaks ja kokaks. Kaksteist aastat olen töötanud Pärsama Lasteaias kokana. Toitlustame lisaks 45 lasteaialapsele ka Pärsama hooldekodu 33 hoolealust.
Millised on Sinu hobid? Armastan loomi ja loodust, oma kahe suure koeraga käin looduses. Maist oktoobrini liigun oma kodukandis ringi jalgrattal ning käin meres ujumas. Oktoobrist maini käin kaks korda nädalas Leisi ujulas ujumas ja vesiaeroobikas, kord nädalas WalkFit trennis kultuurimajas. Käin teatris, kontsertidel ja laste ning lastelastega kinos. Loen, kui huvitav raamat kätte juhtub. Kuulan head muusikat.
Mida annad Sina Naiskodukaitsele ehk milline on Sinu erialavalik Naiskodukaitses? Miks just see? Täna juhin ma Leisi jaoskonda. Eriala valik on jäänud tagaplaanile. Kindlasti tahan panustada toitlustamises, meditsiinis ja ka noortega töö oleks huvitav.
Meie kõigi ööpäevas on 24 tundi, kust leiad selle jõu ja aja panustada kõige muu kõrval vabatahtlikuna riigikaitselises organisatsioonis? Tänu heale töögraafikule on vaba aega rohkem, kui tavagraafikuga oleks. Olen oma elus teinud otsuse positiivselt elada ning mitte muutuda kodutööde ja elu orjaks. Panustan oma aega meeldivate asjadega tegelemiseks ja üks sellest on ka vabatahtlikuna riigikaitselises organisatsioonis osalemine. Kui tegeled meeldivate tegevustega, siis ei käi see ka ülejõu.
Millised on Sinu kolm kõige eredamat hetke Naiskodukaitses? 1. Kõige eredam hetk on Leisi jaoskonna loomine. 2. Minu valimine jaoskonna esinaiseks oli üllatav ja väga meeldiv. 3. Kõik üritused, matkad, koosviibimised, koolitused on olnud minu jaoks eredad ja toredad.
Millised on Sinu sihid Naiskodukaitses ehk mida Sa Naiskodukaitses veel ära soovid teha? Panustada veelgi rohkem Naiskodukaitse tegemistes. Toetada Kaitseliidu tegevust. Abistada abivajajaid. Õppida ja täiendada end.
Mis Sa arvad, miks peaks üks naine meie organisatsiooni kuuluma? Igal inimesel on vaja välja astuda elus tavarutiinist. Tunda, et teda vajatakse ja ta saab oma tegevusega toeks olla ka väljaspool kodu. Naiskodukaitse organisatsioonis saab ta õppida, tegutseda, ennast proovile panna, täiendada tähtsates eluvaldkondades. Usun, et igale naisele annab see ellu juurde positiivsust, julgust, tugevust ning enesekindlust. Mina soovitan Naiskodukaitsesse julgelt astuda ning olen oma tehtud osusega väga rahul. | ||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale