Naiskodukaitsesse kutsus Sirlet 2000. aasta kevadel või isegi varem Heidi Toomse, kes oli tol ajal tegev Harju ringkonnas. Sel hetkel ei leidnud aga Sirle oma elus Naiskodukaitsele ruumi ja ütles „kategoorilise ei“. Aastaid hiljem tegi sama ettepaneku töökaaslane Hele Laur ning seda juba õnnestunult – Sirle liitus Tallinna ringkonnaga 2001. aastal (vastuvõtmise käskkiri on kuupäevast 13.06.2001). Peamise liitumispõhjusena toob Sirle välja soovi väljuda „töö-kodu rutiinist“. „Esimene Naiskodukaitse üritus, kus osalesin, oli 2001. aasta vastlapäev. Uue liikmena oli meeldejääv üritus ka vande andmine, sellest võttis osa kaks-kolm naist ning vanne tuli anda ringkonna esinaisele Pirjole Maleva lipu all“, meenutab Sirle.
Ringkonna esinaine Sirle oli liige jõudnud olla küllaltki vähe aega, kui ta valiti ringkonna esinaiseks. Ringkonna juhtimise kogemust sai ta tunda juba 2003. aasta algul, kui ringkonna juhtis jaoskondade esinaistest koosnev laiendatud juhatus ning Sirle esindas Põhja jaoskonda paaril korral. Kui oli aeg valida uus esinaine, sai ta kaasvõitlejatelt julgustust – midagi hullu ei ole! – ja nii kandideeriski ta edukalt ringkonna esinaiseks. Tolleaegne Põhja jaoskonna esinaine Kristi Sarapuu andis kaasa ka õpetussõnad: „Niisama ei tasu esinaiseks hakata, et täna olen, homme jätan – kui oled valitud, pead olema kõik kolm aastat!“ Ja Sirle andis endast parima. Esinaise ametist ei osanud ta alguses midagi oodata, kuid tagantjärgi möönab, et tööd oli väga palju. Samas andis esinaise amet hea kogemuse ja kuhjaga julgust.
Välikokk Esimene suurem koolitus Naiskodukaitses, millest Sirle osa võttis, oli välikoka kursus Rootsis. Programm oli väga tihe ja õppus kestis kokku kaks nädalat. Algul omandati teooria ning lõpus tuli toitlustada suurõppust Nordic Peace, mis oli Skandinaavia riikide ühisõppus. Sirle meenutuste järgi oli üks naiskodukaitsja nõus koguni oma pulmi edasi lükkama, et Rootsi õppusele minna.
| ||
Erna ajal kõndisid Sirle ja Kersti öösel mööda Tartu maantee äärset kuusehekki, otsides kohta, mil saaks teisele poole hekki minna. Rohi oli kõrge ja seetõttu oli raske käia, kuid hekil ei näinud lõppu tulevat. Lõpuks märkas Sirle hekis pisikest auku ja asus end iga hinna eest sealt läbi pressima. Pärast mitmekordset kinnijäämist ja lahtisikutamist õnnestus mõlemal lõpuks teisele poole hekki saada. Mõnikümmend meetrit hiljem märkasid nad aga, et hekis oli suur vahe, kust oleks palju kergema vaevaga läbi saanud.
Eredaimad hetked Naiskodukaitsest Eredaimateks hetkedeks Naiskodukaitses peab Sirle Rootsi välikoka õppust, isekorraldatud baasväljaõppeid, Koormusmatka 2004. aastal, Ernat 2007. aastal, Kevadtorme 2004. ja 2005. aastal.
Sirle näpunäiteid Uutele liikmetele paneb Sirle südamele – olge julged küsima!
Kas teadsid? Sirle on õppinud toitlustusspetsialist ja töötab Soome saatkonnas perenaisena, ta on kolme lapse ema.
Loe veel: | ||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale