Laupäeval, 12. jaanuaril leidis Viljandis aset esimene Lõuna ringkonna revideerimiskomisjoni liikmetele mõeldud õppepäev. Lisaks Sakala naiskodukaitsjatele olid Viljandisse sõitnud ka Valga, Põlva ja Võru revideerijad.
Päeva esimeses pooles rääkis Eda Kivisild sellest, mis on revideerimine ja revisjonikomisjon ning kuidas võiks toimuda revideerimise läbiviimine Naiskodukaitses. “Revisjonikomisjoni liikmed peavad oma järeldusi tegema nii, et kokkuvõte oleks õiglane, mõistlik ja otstarbekas,” rõhutas ta. “Samuti ei tohi ära unustada, et me kõik oleme selles organisatsioonis vabatahtlikud ja revisjonikomisjon ei tohi olla koht kellelegi ärategemiseks.” | ||
Arutleti ka jaoskondade revisjonikomisjoni otstarbekuse üle. Kohalolijad leidsid, et kui jaoskonnad on väikesed ja aktiivsete liikmete hulk seda väiksem, siis ei ole jaoskondade revideerimine mõistlik. Samuti jäi kõlama mõte, et viia läbi revideerimist kaks korda aastas on liigne ajakulu. Suvel on inimesi keeruline kokku saada, ent komisjon on ainult siis töövõimeline, kui kohal on kõiki kolm liiget.
Keskrevisjoni komisjoni liige Ülle Säinas viis läbi praktilise ülesande. Õppepäeval osalejad jagunesid kahte gruppi ja analüüsisid kahte revideerimisaruannet. Pärast hommikupoolset teoreetilist loengut oli revideerijatel võimalik kohe kõik läbiarutatu praktikasse viia ning aruannetesse hakati suhtuma hoopis teise vaatenurga alt.
Õppepäeva viimased pool tundi kulus arutelule, kas sellist piirkondlikku õppepäeva on vaja ja kas neid võiks ka edaspidi korraldada. Kõlama jäi arvamus, et see on revisjonikomisjonide taseme ühtlustamiseks hädavajalik ning enne suurt aasta revideerimise algust on hea kõik vajalik meelde tuletada.
| ||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale