Kell 12.00 toimus mälestustseremoonia Paldiski rongijaamas küüditatute mälestusmärgi juures. Paldiski jaamas seisis tol saatuslikul 1949 aastal kolm päeva 70 vagunit, kus küüditati väga suurel hulgal naisi ja lapsi. Kokku läks külmale maale Paldiski jaamast loomavagunites ainult Saaremaalt üle 1700 inimese, kes saabusid eelnevalt laevaga. Enamasti küüditati Krasnojarski kraisse ja Novosibirski oblastisse.
Valla poolt osales kõnega abivallavanem Ago Kokser, koolist ajalooõpetaja Heigo Ausmees, EELK'st Merle Prass-Siim. Kohal olid Kalevi jalaväepataljoni ajateenijad, naiskodukaitsjad, kodutütred ja linnakodanikud.
Mälestusüritus rongijaamas kestis alla tunni. Traditsiooniliselt asetasid Paldiski naiskodukaitsjad kimbu ja küünlad mälestuskivi juurde.
Helve Sooääre koos kolme kodutütrega võttis laterna koos tulega ning viis rongiga Keilasse, kus selle võtsid vastu Keila naiskodukaitsjad.
Teised naiskodukaitsjad jätkasid mälestusüritust oma ruumide koristamisega. Tähistasime Paldiski jaoskonna 22. taasloomise aastapäeva (õige päev on 21.03). Mälestasime Rita Loeli kui Paldiski jaoskonna taasloojat. | ||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale