Võistlusel läks starti kaheksa neljaliikmelist võistkonda erinevatest ringkondadest üle Eesti, neist lõpetas kolm. „Katkesstajate protsent näitab, et rada pidi olema raske: rajale läks kaheksa ja lõpetas vaid kolm, neistki üks võistkond mittetäielikus koosseisus,“ rääkis Viru ringkonna naiskodukaitsja Velli Ehasalu. Lõpuni vedasid välja ka Saaremaa ja Rapla võistkonnad. Trass, mis kulges mööda metsi ja soid oli linnulennult umbes 45-kilomeetrine ning kulges Kaiu, Kehtna ja Käru valdade maadel.
Ehasalu ütlusel ei olnud rajal otseselt sellist kiirust taga nagu näiteks eelmisel aastal. See eest oli maastikul keerulisemaid elemente: pikalt läbi raba ja laugaste, kus laveerimine võttis tohutu aja ning jalad olid pidevalt läbimärjad. „Mul esimest korda olid jalad katki, ikka täitsa katki kohe. Igast otsast plaasterdatud, teibitud ja tohterdatud,“ rääkis rajal kolm korda meditsiini tagava personali juures jalgu tohterdanud Ehasalu.
Võistlejate elu tegi sel aastal kibedaks vastutegevus, kelle ülesandeks oli võistlejad metsa ja rappa peletada, kaitstes suuri teid ja luurates väiksematelgi. Vastutegevusega kohtumine tähendas võistlejatele lisanduvaid miinuspunkte.
Siiski jäi nädalavahetusest osalejatele lõpujooksu näol ka eredaid mälestusi. „Eredaimalt jäi meelde lõpujooks, kus rada oli lintidega ääristatud ja tuli käia lintide vahel.“ „Enamus teest oli mööda kraavi. Käisime põlvini vees, vahepeal isegi üle põlvede. Seda ei oleks küll enam oodanud,“ meenutas Ehasalu. „Siis oli takistusrada. Tuli täisvarustuses ja relvaga roomata, sest takistus oli nii madal. Loomulikult roomasime kraavis mudas. Kui sealt lõpuks välja saime, tuli veel sügavam kraav. Seejärel oli positsionilt tule vastamine rünnakule ja lõpuks tuli staadioniring joosta.“ Tagasi katsumustele vaatab Ehasalu rahulolevalt. “Hästi läks see, et me lõpetasime. Ikkagi kolm võistkonda suutsid seda.“ Naiskodukaitse Koormusmatka on peetud juba üle 10 aasta. Võistluse eesmärk on anda naiskodukaitsjatele võimalus proovile panna enda vastupidavust, osavust ja nutikust nõudval rajal ning arendada organisatsiooni liikmete orienteerumis- ja sõjaliste ülesannete lahendamise oskust. | ||||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale