Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitsja on naiselik! Naiskodukaitsja on naiselik! Üle kahe tuhande naise Eestis saavad kindlal meelel öelda, et naiskodukaitsja olla on uhke ja hää. Aga millise mulje me suudame endast jätta väljapoole? Kas paistame militaarse organisatsioonina? Või pigem supikeetjatena? Või oleme hoopiski sportlikud eesti naised? 2015 ← Eelmine Naised tegid pikad linad Järgmine → Sakala ringkonnal on uus esinaine Naiskodukaitsja on naiselik!

Naiskodukaitsja on naiselik!

Üle kahe tuhande naise Eestis saavad kindlal meelel öelda, et naiskodukaitsja olla on uhke ja hää. Aga millise mulje me suudame endast jätta väljapoole? Kas paistame militaarse organisatsioonina? Või pigem supikeetjatena? Või oleme hoopiski sportlikud eesti naised?

Naiskodukaitsja on naiselik!

Me kõik teame, et üks pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna. Aga palju sõnu ja pilt koos? Avalike suhete grupi liikmena tean, kui vajalik on endast jälje jätmine. Kui tegime eelmise aasta kokkuvõtet, selgus, et meie tegevliikmete sulest ilmus Kaitseliidu Lõuna-Eesti malevate häälekandjas „Oma Maa“ 15 kajastust. Maakonnaleht „Sakala“ trükkis kolm pikemat lugu meie ringkonna tegemiste kohta. Raadio Kuku Viljandi linnatunnis räägiti Naiskodukaitse teemadel aga lausa kolmel korral.

Naiskodukaitsja on naiselik!

Kõige lihtsam viis internetiajastul on jätta endast jälg Naiskodukaitse kodulehele. Meie, Sakala ringkonnas, oleme seda võimalust kasutanud üpriski aktiivselt. Möödunud, 2014. aastal kirjutasime Naiskodukaitse alamlehele 23 kajastust. Suleseppadeks olid kümme liiget: Margit 6 lugu, Lembe 5, Ene 3, Ülle 2, Piret 2 lugu. Eda, Sirli, Tiina, Kerstin ja Urve on kirjutanud ühel korral.

 

Kirjutasime küll, kuid kas keegi ka luges? Ja mida üldse loetakse kõige rohkem? Siinjuures tuleb meile appi statistika

Vaieldamatult kutsub lugema lööv pealkiri. Kõige rohkem klikke (loe: arvutihiire klõpsu) oli tehtud Margiti humoorikas võtmes kirjutatud lool „Neli kanuud, kümme sõudjat ja loendamatult hulk kive (parkimiseks)“, kus juttu kanuumatkast. Teise koha klikkide arvult saavutas Lembe lugu „Riigi sünnipäevapidu lumikellukestega“.

Naiskodukaitsja on naiselik!

Kolmanda auhinnalise koha sai Ülle lugu „Stardipauk uutele uudistele“. Järgnevad Margiti lugu „Võrkpall treenib naerulihaseid“, Tiina lugu uue jaoskonna loomisest „Ühe võrra rikkamad“, Ülle ja Sirli lugu „Valmisid lilled ja südamed“

 

Muidugi ei pretendeeri see statistika absoluutsele tõele – mõne kuu möödudes võib järjekord olla hoopiski teistsugune. Kuid mingisuguse pildi saame ikkagi. Millise signaali saadame organisatsioonist väljapoole, kui eeldame et Naiskodukaitse kodulehte ei loe mitte ainult naiskodukaitsjad vaid ka inimesed väljaspoolt organisatsiooni?

 

Mina tegin kõige eelneva põhjal järeldused. Naiskodukaitsja on positiivne (kanuusõit), patriootlik (vabariigi aastapäev), õpihimuline (teksti koostamise põhimõtted), sportlik ja naeruhimuline (võrkpall), edasiliikuv (uue jaoskonna loomine), osav (ehete valmistamine).

Koondportree naiskodukaitsjast on väga NAISELIK ja sellised me just olemegi!

Ene Sügav 20. veebr. 2015

FastLion CMS

Naiskodukaitsja on naiselik!

Naiskodukaitsja on naiselik!

Me kõik teame, et üks pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna Aga palju sõnu ja pilt koos? Avalike suhete grupi liikmena tean, kui vajalik on endast jälje jätmine Üle kahe tuhande naise Eestis saavad kindlal meelel öelda, et naiskodukaitsja olla on uhke ja hää. Aga millise mulje me suudame endast jätta väljapoole? Kas paistame militaarse organisatsioonina? Või pigem supikeetjatena? Või oleme hoopiski sportlikud eesti naised?

Naiskodukaitsja on naiselik!

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse